Brzeg Dolny w pierwszej setce rankingu

Ogłoszono wyniki 3. edycji Rankingu Finansowego Samorządu Terytorialnego w Polsce. Gmina Brzeg Dolny zajęła w nim mocne 97. miejsce wśród 628 gmin miejsko-wiejskich.

– Bardzo mnie cieszy wysoka pozycja gminy Brzeg Dolny w zaprezentowanym zestawieniu, tym bardziej, że ranking bazuje na suchych ekonomicznych wskaźnikach i nie ma w nim miejsca na polityczne sympatie lub antypatie. Wierzę, że dobra kondycja finansowa Brzegu Dolnego będzie przyciągała do naszej gminy nowych inwestorów i stworzy nam szansę na jeszcze szybszy rozwój – podsumowuje na stronie www.brzegdolny.pl wyniki burmistrz Brzegu Dolnego Paweł Pirek. –
– Miejsce w pierwszej setce rankingu świadczy o racjonalnym gospodarowaniu środkami i prawidłowej od lat konstrukcji budżetu naszej gminy, o właściwym, zrównoważonym poziomie wydatków bieżących, wydatków inwestycyjnych i zadłużenia w stosunku do dochodów. Trzeba jednak podkreślić, iż ranking powstał w oparciu o dane z 2019 roku. Obecnie, podobnie jak niemal wszyscy polscy samorządowcy, martwimy się, żeby problemy spowodowane pandemią COVID-19 nie zaburzyły naszej konstrukcji budżetu.

/źródło: UM Brzeg Dolny/