Do ustalenia sprawcy włamania przyczynił się pies tropiący

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym wykonując czynności bezpośrednio po zgłoszeniu włamania do jednego ze sklepów na terenie miasta Brzeg Dolny ustalili i zatrzymali sprawcę, a także odzyskali część skradzionego mienia. Do ustalenia sprawcy przyczynił się pies tropiący z przewodnikiem z Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym podjęli czynności zmierzające do ustalenia sprawcy bezpośrednio po otrzymaniu zgłoszenia o włamaniu do jednego ze sklepów na terenie miasta Brzeg Dolny. Sprawca włamał się do pawilonu handlowego, z którego wnętrza dokonał kradzieży papierosów. Łączna kwota strat poniesionych w wyniku działania sprawcy wyniosła ponad 3000 złotych.

W wyniku podjętych niezwłocznie działań, w tym także wykorzystania policyjnego przewodnika z psem tropiącym Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, dolnobrzescy funkcjonariusze ustalili i zatrzymali odpowiedzialnego za ten czyn mężczyznę. Dodatkowo w trakcie czynności wykonywanych z mężczyzną funkcjonariusze odzyskali część pochodzących z kradzieży papierosów.

34-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego usłyszał już zarzuty. Odpowie teraz przed sądem. Grozić mu może kara do 10 lat pozbawienia wolności.