Dzieci na policji!

Dzieci na policji

Blisko 30 dzieci odwiedziło siedzibę Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym. W wycieczce wzięły udział dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Brzegu Dolnym wraz z wychowawcami. Najmłodsi mieszkańcy mieli okazję zobaczyć z bliska pracę policjantów na różnych stanowiskach, a także wsiąść do radiowozu policyjnego.

Podczas wycieczki dzieci zwiedziły stanowisko kierowania Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym, gdzie miały możliwość zapoznania się z systemem działania telefonów alarmowych oraz w jaki sposób dyżurny zarządza patrolami w mieście. Ponadto policjanci pokazali maluchom jak pracują policjanci na innych stanowiskach służbowych.

Dzieci były zainteresowane wyposażeniem policjantów udających się do służby. Funkcjonariusze pokazali swoim gościom także takie miejsca, które nie są na co dzień dostępne dla postronnych osób, jak na przykład pomieszczenia dla osób zatrzymanych.

W trakcie wycieczki mundurowi zademonstrowali także swoje pojazdy służbowe. Ta część wycieczki niewątpliwie cieszyła się największym zainteresowaniem. Każdy mógł wsiąść do radiowozu policyjnego z włączonymi sygnałami.

Na koniec wszystkie przypomniały sobie wiedzę z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa i otrzymały elementy odblaskowe.