Medale i podziękowania dla strażaków z Brzegu Dolnego

W Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzegu Dolnym odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze połączone z wręczeniem nagród i odznaczeń.

Prezydium ZOP ZOSP RP w Wołowie przyznało Za Wysługę Lat V druhowi Aleksandrowi Wojtasowi. Za 10-lecie pracy w OSP nagrodzeni zostali: Monika Charłampowicz, Zbigniew Skorupa, Eugeniusz Skorupka, Kinga Djaczek, Kinga Jagielska, Patrycja Kaczor, Agnieszka Kasiewicz, Monika Kucharska, Katarzyna Walter, Janusz Łukaszczyk, Przemysław Antczak. Wyróżnieni za 20-lecie służby w OSP to: Sebastian Bujacz, Mariusz Wiosna, Kamil Cymbor, Mirosław Kaczor, Wojciech Spychaj. Za 25-lecie odznaczenie otrzymał Mariusz Djaczek, za 30 lat służby: Grzegorz Iskra, Marek Jagielski, Jolanta Surowiec, Mirosław Maćko. Za 35 lat pracy na rzecz OSP: Józef Pacyna, Jan Kołacz.

Medale za zasługi na rzecz pożarnictwa otrzymali: Stanisław Jastrzębski (srebrny), Danuta Bobowska (złoty). Wyróżnienie za działanie na rzecz mieszkańców gminy i OSP Brzeg Dolny od burmistrza dostali druhowie: Monika Charłampowicz, Agnieszka Kasiewicz, Kinga Jagielska, Natalia Kucharzów, Krystian Kucharski, Mirosław Kaczor, Mirosław Maćko, Janusz Łukaszczyk, Bartłomiej Padło, Grzegorz Iskra, Przemysław Antczak, Jakub Trzusło, Aleksander Wojtas.

– Dodatkowo w imieniu własnym oraz strażaków z OSP Brzeg Dolny składamy Panom wyrazy szczerego uznania i serdeczne podziękowania za szczególne zaangażowanie i bohaterską postawę w czasie pożaru budynku wielorodzinnego w dniu 14 maja 2021 w Brzegu Dolnym przy ulicy Rynek 5 – podkreślają władze OSP w Brzegu Dolnym. – Panów szybka reakcja i pełny profesjonalizm przyczyniły się do uratowania mężczyzny z płonącego mieszkania. Akcja była trudna i zagrażała Panów osobistemu bezpieczeństwu. Słowa te skierowano do Mirosława Kaczora, Grzegorza Iskry, Krystiana Kucharskiego, Janusza Łukaszczyka. Za działanie na rzecz OSP Brzeg Dolny został wyróżniony druh Paweł Pirek