Młody sportowiec dumą Powiatu!

Szukają sponsora na wyjazd Damiana Wróbla na mistrzostwa świata
Młody sportowiec dumą powiatu
Mowa o Damianie Wróblu, którego kariera sportowa prężnie się rozwija. Sumita, na co dzień jest uczniem Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym.

Damian na swoim koncie ma wiele sukcesów na szczeblu nawet europejskim. Przypomnijmy, w zeszłym roku w stolicy wywalczył wraz z teamem tytuł mistrzowski. Dolnobrzeżanin okazał się ważnym ogniwem biało-czerwonej drużyny, w barwach której stoczył cztery pojedynki i wszystkie zakończył zwycięstwem. Jego i kolegów wygrane okazały się wystarczające, by nasza drużyna pokonała wszystkich konkurentów i sięgnęła po złoty medal europejskiego championatu.

Jednak, by dalej mógł rozwijać swoje sportowe pasje, potrzebne są na tel cel fundusze, z prośbą o które oficjalnie zwróciła się do radnych powiatowych dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym, Małgorzata Staniszewska. Kwota opiewała na 3000 zł. Jest to odpłatność za uczestnictwo w mistrzostwach świata. Radni Rady Powiatu przeanalizowali finansowe możliwości i zgodzili się przyznać na ten cel 500 złotych z “własnej kieszeni”.

– Proszę Państwa, nie możemy środków z budżetu przeznaczać na wyjazdy członków poszczególnych sekcji sportowych, klubów, za granicę. Natomiast padły deklaracje poszczególnych członków zarządu o przekazanie pieniędzy z własnych dochodów – komentował na sesji powiatu starosta Maciej Nejman.

Wysnuć można jeden wniosek. Co niektórym radnym nie jest obojętna kariera sportowa Damiana, jednak o potrzebną kwotę zwrócić się musi niestety do innego źródła.Jak dowiedzieliśmy się właśnie podczas rozmowy z trenerem Damiana, Józefem Szabowskim, na wyjazd na mistrzostwa świata, które odbędą się 20-20 lipca na Tajwanie, uzbierano łącznie 2.000 zł. Wciąż poszukiwani są sponsorzy. W tym celu trener zwrócił się do zarządu PCC Rokita oraz burmistrza gminy Wołów, Dariusza Chmury.

– Damian jest…
Więcej informacji w najnowszym wydaniu Kurier Gmin!