Na miarę XXI wieku. Taka będzie dolnobrzeska TAMA

Miejska i Gminna Biblioteka Tama w Brzegu Dolnym już niebawem otworzy swoje podwoje dla czytelników.

Biblioteka dolnobrzeska zmienia swoją siedzibę. Od 22 czerwca biblioteka jest zamknięta dla czytelników. Pracownicy biblioteki głównej oraz filii bibliotecznych pakują zbiory i przygotowują do przeprowadzki.

– Jesteśmy na ostatnim etapie prac przed otwarciem biblioteki dla czytelników. W tamtym tygodniu mieliśmy montowane nagłośnienie w sali konferencyjnej. Przyjechała ekipa i zamontowała 8 głośników, ekran, projektor multimedialny, zakupiliśmy tablicę interaktywną, która będzie służyła jako pomoc w zajęciach – wylicza Bogusława Aleksandrowicz, dyrektor placówki.

Obiekt o powierzchni użytkowej blisko 700 mkw. posiada czytelnię, salę audiowizualną wielofunkcyjną, strefę relaksu z miejscami do odsłuchu, strefę dziecięcą, salę wielofunkcyjną i czytelnię czasopism. Użytkownicy będą mieli swobodny dostęp do katalogu bibliotecznego oraz internetu. Będzie też tradycyjna czytelnia z możliwością korzystania z e-czasopism. Obiekt jest wyposażony w multimedialną infrastrukturę edukacyjną – podłogę interaktywną, ekrany interaktywne i tablicę. Zagospodarowano także teren wokół biblioteki.

/źródło:Brzegdolny.pl/