Napadli go na ulicy. Szarpali mężczyznę i ukradli mu 30 zł

Szybka akcja policjantów w Brzegu Dolnym. Pomogli odnaleźć i zatrzymać sprawców rozboju na poszkodowanym mieszkańcu.

– Podczas patrolu miasta funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym zaczepił 42-letni mieszkaniec powiatu wołowskiego, który przekazał, że został poszarpany przez dwie osoby – mówi st. sierż. Marzena Pawlik z KPP w Wołowie. Agresorzy przewrócili mężczyznę na ziemię i po przeszukaniu mu kieszeni, ukradli 30 zł, które przy sobie miał. Mężczyzna na szczęście nie doznał żadnych poważnych obrażeń. Poszkodowany opisał wygląd sprawców, a funkcjonariusze natychmiast przystąpili do sprawdzania terenu miasta.

W krótkim czasie policjanci napotkali dwie osoby, które rozpoznał pokrzywdzony. 31-letnią kobietę oraz 38-letniego mężczyznę, od razu ich zatrzymano. Oboje byli nietrzeźwi – mieli ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

– Po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty, m.in. dokonania rozboju. Na wniosek Prokuratury Sąd Rejonowy w Wołowie zastosował wobec zatrzymanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowani – komentuje st. sierż. Marzena Pawlik z KPP w Wołowie. Za popełnienie zarzucanych im czynów odpowiedzą teraz przed sądem. Grozić im może kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności.