Nietrzeźwy wsiadł za kółko. Zatrzymał go inny kierowca

Niemal promil alkoholu w organizmie miał 68-letni mężczyzna, który postanowił wsiąść za kierownicę swojego Opla. Na szczęście jego podróż przerwał inny kierowca, który poinformował policję.

Jeden z kierowców poruszających się po dolnobrzeskich drogach, zauważył dziwne zachowanie innego kierowcy samochodu osobowego. Postanowił więc uniemożliwić mu dalszą podróż samochodem i zadzwonił na numer alarmowy. Dyżurny wołowskiej Policji, który otrzymał zgłoszenie o nietrzeźwym kierowcy na terenie miasta Brzeg Dolny wysłał natychmiast na miejsce patrol. – Jak ustalili funkcjonariusze, kilka minut wcześniej mężczyzna poruszał się w sposób budzący niepokój i podejrzenia innych uczestników ruchu drogowego – komentuje sierż. szt. Marzena Pawlik z KPP w Wołowie. Policjanci, którzy przyjechali na wezwanie sprawdzili stan trzeźwości mężczyzny. Badanie alkomatem wykazało niemal promil alkoholu w jego organizmie

– Dzięki wzorowej i godnej pochwały reakcji kierującego z dalszej jazdy został wyeliminowany kolejny amator jazdy na tzw. podwójnym gazie. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów – dodaje sierż. szt. Marzena Pawlik.