Obwodnica Miekini otwarta! Czas na Brzeg Dolny!

Obwodnica Miękini otwarta. Czas na Brzeg Dolny
Po trzech latach budowy, w piątek otwarto obwodnice Miękini. Ten 4 km odcinek jest łącznikiem pomiędzy mostem Wolności na Odrze, drogą krajowa nr 94 w miejscowości Błonie i drogą wojewódzką 340.

Nowa droga omija Miękinie. Dzięki niej szybciej dojedziemy do Wrocławia. Obwodnica kosztowała 40 mln zł. Inwestycję wykonała firma Mota Engil Central Europe.

Po Miękini czas na obwodnicę Brzegu Dolnego, która ma być oddana do połowy grudnia tego roku. 5,5 km odcinek połączy się z tym nowo oddanym w Miękini i będą stanowić kolejny etapy budowy tzw. Obwodnicy Aglomeracji Wrocławskiej, czyli drogowego połączenia autostrady A4 z drogą ekspresową S5. Zapewnią dogodny dojazd do mostu na Odrze między Brzegiem Dolnym i Głoską i drogi krajowej nr 94 oraz wojewódzkiej nr 340.

– Deszczowo, ale radośnie. Obwodnica Miękini oficjalnie otwarta! To dobra wiadomość dla mieszkańców gminy Wołów, a już wkrótce przedstawię koncepcję budowy obwodnicy naszego miasta – napisała na swoim profilu FB, Dariusz Chmura, burmistrz Wołowa, który był obecny ja jej otwarciu. – Przypominam, że od 2 lat nasza obwodnica jest wpisana do Programu Inwestycji Drogowych o Znaczeniu Regionalnym, tak jak wcześniej obwodnicy Miękini, czy Brzegu Dolnego. Zrobiliśmy pierwszy krok i wierzę, że…

Więcej zdjęć i informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl/news/kurier-gmin