Policjanci spotykali się z dziećmi i opowiadali o tym, jak byc bezpiecznym

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym odbyli spotkanie dotyczące bezpiecznych wakacji celem przypomnienia podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas letniego wypoczynku.

Przypominamy, że policjanci od czerwca prowadzą cykl spotkań dla dzieci i młodzieży w ramach ogólnopolskiej kampanii Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz akcji prewencyjnej „Bezpieczne Wakacje”.

Dzielnicowi Komisariatu Policji w Brzegu Dolnym odwiedzili dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Brzegu Dolnym, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Brzegu Dolnym, Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5 w Brzegu Dolnym, Szkołę Podstawową w Godzięcinie oraz Szkołę Podstawową w Pogalewie Dużym.

Podczas spotkań poruszano tematy szeroko pojętego bezpieczeństwa podczas spędzania wakacji, czyli wypoczynku nad wodą i w górach, bezpieczeństwa podczas podróży, a także podczas pobytu w miejscu zamieszkania. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie, a dużym zainteresowaniem uczniów cieszyły się zorganizowana przez policjantów prezentacja, podczas której dzieci mogły nauczyć się na czym polega daktyloskopia. Po zakończeniu spotkania dzieci otrzymały upominki w postaci opasek odblaskowych, worków na obuwie oraz drobnych gadżetów.