Przemoc w rodzinie – Brzeg Dolny

Przemoc w rodzinie to nie tylko akty agresji i okrucieństwa męża wobec żony lub dzieci. Przeczytajcie dziś historię kobiety, nad którą znęcała się córka wraz z mężem.

Zofia całe swoje życie poświęciła się domowi, mężowi i córce. Rodzina mieszkała na wsi, kiedyś mieli spore gospodarstwo, jednak gdy mąż podupadł na zdrowiu, nie było komu pracować. Powoli sprzedawali pola, mąż po operacji otrzymał rentę, gospodarstwo zostało tylko wspomnieniem. Pani Zofia zajmowała się pleceniem koszy z wikliny. Nie było najgorzej. Gdy mąż zmarł, pani Zofia nie mogła się odnaleźć, byli z mężem bardzo związani, kilkadziesiąt lat razem. Zgrane, szczęśliwe małżeństwo. Jeśli się kłócili, to o jedno- o córkę, a raczej sposób jej wychowywania. Ania miała zawsze wszystko co chciała. Oczko w głowie taty. Pani Zofia nie miała w zasadzie za wiele do powiedzenia w kwestii wychowania córki. Mąż ją rozpieszczał, darował przeróżne wybryki, ze wszystkiego tłumaczył. Ania szybko odkryła jak bardzo może manipulować ojcem. Z matką nie miała takiego kontaktu, często się kłóciły.

Gdy zmarł pan Czesław, Ania była już pełnoletnia. Cierpiała po jego śmierci, mimo to nie potrafiła zbliżyć się do matki. Ania studiowała w mieście. Mieszkała w internacie, odwiedzała matkę w weekendy, zawierała wtedy wikt na cały tydzień. W zasadzie tylko po to przyjeżdżała na wieś. Samotność matki i jej tęsknota niewiele ją obchodziły. Pierwsze poważne awantury zaczęły się, gdy Anna chciała dostawać więcej pieniędzy. Wtedy pierwszy raz wyzwała panią Zofię, nakrzyczała na nią. Potem było jeszcze gorzej. Każda wizyta Anki w domu była pełna konfliktów i wybuchów agresji do matki. Owszem, zdarzały się dobre chwile, wtedy gdy Ania bardzo czegoś chciała. Lub gdy przyjeżdżała ze swoim chłopakiem, a później już narzeczonym.

Piotrek nie przypadł  pani Zofii do gustu. Dużo palił, był głośny, lubił wypić. Zaczął się rządzić i wymądrzać w domu pani Zofii. Planował remont, chciał wszystko zmienić. Potem był ślub, wesele.

Dalszą część artykułu, oraz rozmowę z psychologiem znajdziesz na stronach kuriera gmin lub na eprasa.pl