Rowerem aż nad morze! Brzeg Dolny – Szczecin

Rowerem nad morze? Powstanie Odrzańska Droga Rowerowa
Blisko 1000 kilometrów będzie liczyła droga rowerowa, którą za trzy lata przejedziemy od polsko-czeskiej granicy do Szczecina. Trasa na Dolnym Śląsku przebiegać będzie przez 25 gmin, m.in. przez gminę Brzeg Dolny, Wołów i Wińsko. Najdłuższy fragment przebiegać będzie przez Wrocław – prawie 50 km. Na miejscu drugim znalazła się gmina Wołów.

Samorząd województwa dolnośląskiego ruszył z realizacją flagowego projektu budowy Odrzańskiej Trasy Rowerowej. Blisko tysiąckilometrowa droga biegnąca wzdłuż rzeki Odry będzie przebiegała przez obszar 5 województw Polski Zachodniej. Blue Velo, bo tak ma nazywać się Odrzańska Trasa Rowerowa, ma ambicję stać się europejską velostradą – główną, długodystansową trasą regionu, przechodzącą przez Dolny Śląsk na długość prawie 400 km.

20 kwietnia został podpisany list intencyjny pomiędzy 5 województwami: śląskim, opolskim, dolnośląskim, lubuskim i zachodniopomorskim – i to właśnie przez nie będzie ona przebiegała.

– Konieczność budowania dróg rowerowych jest ewidentna, na co wskazują ostatnie wypadki na polskich drogach. Większość kierowców nie zachowuje odpowiedniej ostrożności i nie traktuje rowerzystów, jak równoprawnych uczestników ruchu drogowego – mówił marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski.

Trasa na Dolnym Śląsku przebiegać będzie przez 25 gmin, m.in. przez gminę Brzeg Dolny, Wołów i Wińsko.

Więcej informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl