Uwolnić wielbłąda. Świąteczna akcja w Brzegu Dolnym

Znany weterynarz apeluje do miłośników zwierząt na Facebooku. W tym roku chce zastąpić żywego wielbłąda sztucznym. Rok temu właśnie taki szedł w dolnobrzeskim Orszaku Trzech Króli.

– Chodzi o to, aby niepotrzebnie nie męczyć zwierząt – pisze na swoim profilu społecznościowym Artur Różycki. Na początku 2017 roku jego pomysł na sztucznego wielbłąda został ciepło przyjęty przez mieszkańców Brzegu Dolnego. Dorośli jak i dzieci chętnie pozowali z nim do zdjęć.

Źródło: https://www.facebook.com/artur.m.rozycki
Dolnobrzeski wielbłąd jest już zbadany i gotowy do wyruszenia w orszaku

Brzeg Dolny ponownie bierze udział w konkursie Fundacji Orszak Trzech Króli. Za zdobycie największej ilości punktów w głosowaniu miasto otrzymuje żywego wielbłąda do swojego orszaku. – Jeżeli wygramy to wielbłąd nie będzie musiał do nas przyjeżdżać. Będzie miał dzień wolny – pisze na swoim profilu Artur Różycki z Przychodni Weterynaryjnej Podaj Łapę. Zwrócił się więc na Facebooku z prośbą o pomoc w tegorocznym głosowaniu.

Przypomnijmy na czym polega konkurs fundacji

Mieszkańcy miejscowości, w których odbędzie się Orszak Trzech Króli, mogą wygrać dla swojego Orszaku wielbłąda! Egzotyczny aktor weźmie udział w jasełkach w zwycięskiej miejscowości 6 stycznia 2019 roku. Konkurs trwa od 12 listopada 2018 r. od godz. 12.00 do 30 listopada 2018 r. do godz. 12.00. Głosowanie na miejscowości odbywa się na stronie www.orszak.org

W konkursie można wygrać następujące nagrody:
I miejsce – wizyta wielbłąda
II miejsce – 3.000 czekoladek
III miejsce – 2.000 czekoladek

Dodatkowo: Miejscowości, które uzyskają ponad 400 ważnych głosów, otrzymają 400 dodatkowych koron; miejscowości, które otrzymają ponad 800 ważnych głosów, otrzymają 800 dodatkowych koron; miejscowości, które otrzymają ponad 1200 ważnych głosów, otrzymają 1200 dodatkowych koron itd.

Jedna osoba może zagłosować jeden raz. Na podany adres mailowy wysyłana zostanie wiadomość z linkiem aktywacyjnym w przeciągu ok. 60 minut. Kliknięcie w link jest warunkiem oddania ważnego głosu. Należy sprawdzać spam, ponieważ wiadomość z linkiem aktywacyjnym może tam trafić.

Udział w głosowaniu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu konkursu. Wyniki konkursu będą ogłoszone na stronie www.orszak.org i na profilu FB “Orszak Trzech Króli – Fundacja”. Aktualny ranking miejscowości będzie dostępny na stronie konkursu.

Dodatkowe linki

Link do głosowania:
http://orszak.org/…/konkurs-glosuj-na-wielblada-i-wygraj-ko…
Relacja z poprzedniego orszaku w Polsacie (od 9 minuty):
http://www.polsatnews.pl/…/20180106-wydarzenia-1850_6708418/