Wiemy, ilu pacjentów zarażonych koronawirusem leczy się w naszym szpitalu

Zmiany w zakresie świadczonych usług medycznych w Centrum Medycznym w Wołowie. Co wymogła na zarządzających spółką decyzja wojewody ws. przekształcenia szpitala w covidowy?

– Ponieważ większość kadry medycznej, zatrudnionej w PCM-ie została oddelegowana do pracy z pacjentami covidowymi, od 21 października zostały zawieszone świadczenia na oddziałach: chorób wewnętrznych, chirurgii ogólnej, rehabilitacji ogólnoustrojowej, rehabilitacji neurologicznej oraz w izbach przyjęć w Wołowie i Brzegu Dolnym – przypomina Urząd Miejski w Brzegu Dolnym. – Zmianie uległo również miejsce świadczenia pomocy w ramach nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Obecnie w nagłych przypadkach po pomoc należy się zgłaszać do Przychodni Rejonowo-Specjalistycznej przy ul. Piłsudskiego 34 w Wołowie. Swoją lokalizację zmienił także Mobilny Punkt Pobrań Wymazów w kierunku SARS CoV-2, który od 26 października działa przy szpitalu w Wołowie, przy ul. Inwalidów Wojennych 26.

Na czas zmiany przeznaczenia obiektu w Wołowie, w Brzegu Dolnym będzie działała poradnia rehabilitacyjna, fizjoterapia ambulatoryjna oraz oddział dzienny rehabilitacji ogólnoustrojowej.

W wołowskim szpitalu przebywa obecnie 29 pacjentów ze zdiagnozowanym SARS-CoV-2. – Powiatowe Centrum Medyczne od dnia wydania przez wojewodę polecenia zapewnienia łóżek dla pacjentów covidowych, aktywnie reorganizuje swoją pracę tak, by zapewnić osobom zakażonym koronawirusem jak najlepszą opiekę – czytamy w komunikacie dolnobrzeskiego urzędu.

/źródło: Brzeg Dolny/