Zapraszamy na kolejną edycję dolnobrzeskiego biegu charytatywnego

Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich dolnośląskich biegaczy, 9 grudnia 2018 r. do wzięcia udziału w V Dolnobrzeskim Crossie Mikołajkowym- charytatywnym biegu dla Olka. Celem imprezy jest popularyzacja biegania oraz dodatkowo Nordic Walkingu, jednak tym razem, najważniejszym celem biegu będzie zebranie funduszy na wsparcie dla Aleksandra Stadnik.

Cała zbiórka jest jak zawsze zgłaszana do ministerstwa- nr zbiorki 2018/4601/KS

– Zawody odbędą się na trasie przełajowej (alejki parkowe + bezdroża, ulice miasta) na dystansie 5 km.
Uczestniczyć będzie można w biegu, bądź w marszu nordic walking na dystansie 4 km.
– Start w zawodach jest całkowicie bezpłatny – wszystkie koszty ponosimy my jako organizatorzy, oraz ew. sponsorzy.

Kto może wystartować?
W tym roku wystartować może każdy. Impreza podzielona jest na 4 części.
– Pierwszą będzie Bieg Elfa(trasa 400m) bieg dla dzieci godzina 10:30. Każdy rodzic, babcia, dziadek-tak naprawdę cały Brzeg Dolny będzie kibicował małym dzieciom, a jak wiemy dla nich jest to najważniejsze.
-Godzina 10:45 startuje rozgrzewka przed głównym biegiem. —
-Godzina 11:00 Start biegu głównego(5km).
-Godzina 11:10 start Nording Walking (4km).
-Od samego rana będzie prowadzona loteria fantowa, sprzedaż ciasta, pierogów. Zawita do Nas specjalny GOŚĆ Mikołaj z prawdziwego zdarzenia wraz z pomocnikami ELZĄ i OLAFEM z znanej bajki KRAINA LODU.
-Na koniec imprezy będzie wspólne ognisko z kiełbaskami,grochówka, licytacje na rzecz Olka oraz losowanie nagród.”

Zapisy prowadzone są na https://elektronicznezapisy.pl/event/3210.html

Kim Jest Oluś?
Olek dziś skończył 5 latek. Zaraz po urodzeniu stwierdzono u niego małogłowie oraz wiele wad wrodzonych układu nerwowego zlokalizowanych obustronnie, czego wynikiem jest czterokończynowe dziecięce porażenie mózgowe spastyczne.

Dodatkowo u Olka rozpoznano padaczkę lekooporną, która uaktywnia się głównie w fazie snu REN.

Olek jest bardzo wesołym i kontaktowym chłopcem. Rehabilitowany jest bardzo intensywnie od urodzenia. Niestety nie siedzi, nie mówi, nie trzyma w rączkach przedmiotów ani nie utrzymuje równowagi. Przed nim i jego rodzicami bardzo dużo pracy, aby mógł jak najbardziej usamodzielnić się. Niestety mimo usilnych starań porażenie mięśni powoduje, że Olek nie potrafi odkrztuszać śliny, często krztusi się przy jedzeniu a prawdziwym utrapieniem są liczne infekcje dróg oddechowych. Olek nie jest w stanie wykaszleć zalegającej wydzieliny, to powoduje, że choroby ciągną się jedna za drugą uniemożliwiając terapię. Dlatego Oluś potrzebuje asystora kaszlu, który pomoże w oczyszczaniu dróg oddechowych z zalegającej wydzieliny i da chłopcu szansę na pokonywanie codziennych trudności oraz na regularna terapie i naukę.

Niestety rodziny chłopca nie stać na urządzenie potrzebne Olkowi, jest to asystor kaszlu CA E70 CoughAssist, którego koszt to 22 000 zł. Dlatego bardzo prosimy o wsparcie, aby dać Olusiowi szansę.

Link do wydarzenia na Facebooku -> https://www.facebook.com/events/2200764410247235/?active_tab=about