Zmiany przy targowisku w Brzegu Dolnym

Zmiany przy targowisku
Po wielu interwencjach mieszkańców ul. Wyspiańskiego 8 w Brzegu Dolnym, którzy uskarżali się na auta blokujące im wyjazd z parkingu, gmina przystąpiła do prac.

O sprawie pisaliśmy kilka miesięcy temu. Mieszkańcy bloku na Wyspiańskiego 8 skarżyli się na samochody dostawcze, które rozjeżdżały trawnik, a przejeżdżający na targowisko, blokowali im wyjazd z parkingu. Od wczesnych godzin hałas przed blokiem był nie do wytrzymania.

Po wielu prośbach mieszkańców i interwencjach w gminie, ta zajęła się zmianami wokół bloku i na targowisku. – Powstaje nowy wjazd od wewnątrz targowiska i miejsce na postój aut, z których prowadzony jest handel. Teren został odwodniony i utwardzony specjalnymi płytami, które w przyszłości zarosną zielenią, aby wizualnie zmniejszyć betonowy obszar. Został przy tym wyodrębniony chodnik ciemnego koloru, aby zawsze wyraźnie wyznaczał swoją funkcję. Kolejne prace dotyczą poszerzenia drogi przez targ, która w pewnym miejscu była tak wąska, że trudno byłoby przejechać tam np. wozom strażackim itp. Droga teraz będzie dwukierunkowa – mówi Zdzisław Jakubowski, naczelnik Wydziału Gospodarki Komunalnej i Przestrzennej UM w Brzegu Dolnym.

Zostanie także zagospodarowany teren przed blokiem Wyspiańskiego 8. Powstaną ścieżki spacerowe i dostawione będą ławki.