Akcja policji aż do niedzieli

phpThumb_generated_thumbnail (3)Już od wczorajszego popołudnia przy drogach naszego powiatu pojawiła się policja. Prowadzona przez nich akcja potrwa aż do niedzieli.

Chodzi o bezpieczeństwo mieszkańców – przekonuje Piotr Lewucha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. Mowa o działaniach “Bezpieczny weekend – Boże Ciało”. Policjantów będzie można spotkać na głównych szlakach komunikacyjnych w powiecie wołowskim. Policjanci będą sprawdzać nie tylko prędkość, ale również trzeźwość kierowców, stan techniczny samochodów, oraz czy kierowca i pasażerowie mają zapięte pasy bezpieczeństwa i czy dzieci są umieszczone w specjalnych fotelikach. Można spodziewać się nieoznakowanych radiowozów we wnętrzu których będą wideorejestratory.

– Długi weekend to dla wielu osób czas wyjazdów i spotkań ze znajomymi. Apelujemy do kierowców o wyobraźnię na drodze i dostosowanie prędkości do warunków atmosferycznych i tych na drodze, a do osób, które wyjeżdżają na dłużej, o właściwe zabezpieczenie mieszkań i domów. Oprócz tego warto poinformować sąsiada o tym, że nie będzie nas kilka dni i poprosić, żeby w tym czasie zwrócił uwagę na nasze mieszkanie – dodaje Piotr Lewucha.