Będzie Holter i ultrasonograf

Dobra wiadomość dla pacjentów ośrodka zdrowia w Krzelowie. Dzięki unijnemu dofinansowaniu, gminie udało się pozyskać nowy sprzęt kardiologiczny i ginekologiczny. Co jeszcze zmieni się w lecznicy?

W ośrodku zdrowia w Krzelowie dostępne są poradnie lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, poradnia kardiologiczna i diabetologiczna. Usługi laboratoryjne wykonuje zewnętrzna firma Diagnostyka Sp. z o. o. – Pacjenci i lekarze są z tego rozwiązania zadowoleni – komentuje Elżbieta Magda, dyrektor lecznicy w Krzelowie. – Wyniki są bardzo szybko, dostępne indywidualnie dla lekarza i pacjenta przez internet oraz w tradycyjnej formie papierowej.

Wójt Jolanta Krysowata-Zielnica podczas jednej z ostatnich sesji powiedziała radnym o nowym sprzęcie, jaki dzięki unijnemu dofinansowaniu dla Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Wińsku trafi do ośrodka zdrowia w Krzelowie. – W sumie otrzymaliśmy 350 tysięcy złotych – mówi wójt Wińska. – Z tego 50 tys. zł to wkład ośrodka zdrowia w Krzelowie wypracowany dzięki zyskom – dodaje Jolanta Krysowata-Zielnica.

Po zakończeniu postępowań przetargowych poradnia kardiologiczna doposażona zostanie w: ultrasonograf, zestaw do prób wysiłkowych oraz system Holtera. – Nowe wyposażenie zawdzięczamy dofinansowaniu unijnemu. Z tych samych środków doposażamy gabinet ginekologiczny w Wińsku. Zostanie zakupiony nowoczesny, regulowany elektromechanicznie fotel ginekologiczny oraz najwyższej jakości profesjonalny kardiotokograf umożliwiający monitorowanie ciąż bliźniaczych. Obie poradnie będą bardzo nowoczesne, standardy opieki specjalistycznej niepomiernie wyższe niż dotychczas – komentuje Elżbieta Magda.

W ośrodku zdrowia w Krzelowie w dwóch gabinetach na I piętrze odświeżane są pomieszczenia. – Malowanie ścian, drzwi i okien potrwa jeszcze do połowy listopada – mówi dyrektor Magda. – Nowy sprzęt warto wstawić do świeżych, odnowionych pomieszczeń. Remonty w szerszym zakresie planuję na przyszły rok. Wszystko zależy, jak zwykle, od środków.