Hiszpania liderem czystości plaż

źródło: www.itaka.pl
źródło: www.itaka.pl

Hiszpania znalazła się na 1. miejscu w rankingu najlepszych plaż na świecie. Otrzymała prestiżową, międzynarodową nagrodę – Błękitną Flagę. Przyznaje ją Fundacja na Rzecz Edukacji Ekologicznej. To bardzo dobra wiadomość dla polskich turystów, którzy coraz częściej wybierają ten kraj na wypoczynek.

Czysta woda, długie piaszczyste plaże, klify, bezpieczeństwo – tym walorami są zachwyceni wszyscy, którzy odwiedzają szczególnie słoneczną Walencje, która została wskazana jako ta najlepsza. Dalej wymarzone plaże znajdziemy w Galicji, Katalonii i Andaluzji. Na każdą z pięciu hiszpańskich plaż przypadła jedna flaga. W sumie zawieszono je na 579 plażach, w 100 portach i na 5 statkach morskich w Hiszpanii. Czyste plaże to ogromny atut tego kraju. Hiszpania jest jednym z najczęściej odwiedzanych miejsc. W 2016 roku urlop spędziło tam ponad 75 mln turystów. W tegorocznym sezonie wakacyjnym również bije rekordy popularności. Pierwsze oferty na przyszły rok, właśnie w kierunku plaż Hiszpanii, już czekają gotowe m.in. na www.itaka.pl

Za liderem rankingu uplasowały się Grecja, Turcja, Włochy, Portugalia i Francja. Międzynarodowe jury w 2017 roku w sumie wyróżniło 49 krajów i przyznało 4287 Błękitnych Flag. Polacy mają więc w czym przebierać przeszukując dostępne oferty na wakacje 2018.

źródło: www.itaka.pl

Najczystsze plaże rozpoznamy po zawieszonej nad nimi fladze oraz tablicy informacyjnej umieszczonej w centralnym punkcie kąpieliska. Błękitna Flaga jest programem, którego realizacje rozpoczęła Fundacja Edukacji Ekologicznej (Fundation for Environmental Education – FEE) w 1985 roku. Program promuje ekologię, ochronę środowiska oraz zrównoważony rozwój w miejscowościach nadmorskich. Kąpieliska i mariny, które dostały tę prestiżową nagrodę muszą spełnić kryteria czystej wody, bezpieczeństwa oraz jakości prowadzonych usług, zarządzania środowiskowego, działań na rzecz edukacji. Warto zwrócić uwagę na te atuty planując wakacje. Szczególnie powinno nas interesować bezpieczeństwo, bo ono gwarantuje udane wakacje i spokój, szczególnie kiedy wybieramy się na wypoczynek z dziećmi. Czysta woda i słońce z kolei zapewni przyjemne spędzanie czasu z całą rodziną.

artykuł sponsorowany