Idzie lato. Najwyższy czas, aby pomyśleć o cieple w zimie.

 

Za kilka miesięcy może być już za późno. Nadejdą chłodne wieczory i noce, a później przymrozki aż wreszcie mróz. Rachunki za ogrzewanie będziesz płacił coraz wyższe, albo… siedział w grubym swetrze pod ciepłym kocem i w pośpiechu (bo szybko stygnie) pił herbatę. O oszczędzaniu na cieple trzeba pomyśleć już teraz.

– Jednym z głównych winowajców wysokich kosztów ogrzewania są okna. Nie spełniające najnowszych norm lub po prostu stare i nieszczelne wypuszczają ciepło na zewnątrz. Spora część twoich pieniędzy ulatuje – płacisz za ogrzewanie podwórka – wyjaśnia Tomasz Sługocki, ekspert z firmy Wandy’s Okna i Drzwi.

Dlatego wymianę okien należy traktować jak inwestycję. Nie chodzi tylko o to, aby były ładniejsze od dotychczasowych, ale przede wszystkim, aby miały lepszy współczynnik przenikania ciepła. Im niższy, tym lepiej.

Jeśli w twoim domu lub mieszkaniu są okna zrobione 30 lub 40 lat temu przez stolarza, to wymiana na nowoczesne szybko ci się zwróci. Jeśli masz już nowsze, „współczesne”, to powinieneś zainwestować w takie, które mają dużo lepszy współczynnik przenikalności. Jeszcze kilkanaście lat temu były mniej surowe normy a i technologia dawała mniejsze możliwości.

okna

– Wymiana okien jest inwestycją, jeśli zamontujemy takie o najlepszych parametrach. Odczujemy wtedy znaczącą obniżkę kosztów ogrzewania. Mniej zapłacimy miejskiej firmie dostarczającej nam ciepło lub zapłacimy niższe rachunki za gaz, albo też będziemy musieli kupić mniej węgla. Po paru latach zwróci nam się wydatek, a w kolejnych będziemy już mieć czysty zysk – mówi ekspert firmy Wandy’s Okna i Drzwi. – Jak długo zwracać będzie się nam taka inwestycja, zależy od wielu czynników. Można to próbować wyliczyć tylko dla konkretnego domu czy mieszkania.

Wśród okien polecanych przez Wandy’s Okna i Drzwi są te stworzone w systemie MAXTHERM. Jak nazwa sugeruje,  zostały zaprojektowane z myślą o najlepszych parametrach termicznych. Współczynnik przenikania ciepła (symbol Uw) wynosi zaledwie 0,59. To znakomity rezultat. Obecnie norma zakłada, że okna powinny mieć ten współczynnik na poziomie 1,3, a od przyszłego roku przepisy zostaną zaostrzone i będzie wynosił 1,1. Można zatem powiedzieć, że okna MAXTHERM są dwa razy lepsze niż przewidują to przepisy.

Co ważne, specjaliści tworząc je nie zapomnieli o stronie estetycznej. Okna mają nowoczesny, ale też ponadczasowy design, unikatowy, chroniony prawem autorskim. Do tego możemy sami skomponować wersje dla siebie, wybierając kolory, dobierając klamki z szerokiej gamy oraz inne dodatki.

Co ważne, możemy również dobrać antywłamaniowe okucia. Każde z okien będzie nas dodatkowo chronić przed hałasem, jeśli mieszkamy w ruchliwym miejscu. W mieszkaniu będzie również zdecydowanie mniej kurzu.

– Nie trzeba dodawać, że takie okna są bardzo trwałe, zatem jest to inwestycja na dekady. Szkoda pieniędzy na kompromisowe rozwiązania i tanie zamienniki – przestrzega Tomasz Sługocki z Wendy’s. – Aby rzeczywiście zaoszczędzić na ogrzewaniu i nie mieć zmartwień przez długie lata, należy wybrać okna najwyższej jakości, które oferujemy za rozsądna cenę.

Jeśli potrzebujesz porady eksperta, chcesz obejrzeć okna, jesteś zainteresowany bezpłatną wyceną wymiany w twoim domu lub mieszkaniu, skontaktuj się z profesjonalistami z firmy Wendy’s Okna i Drzwi: kontakt@wandys.pl, Wrocław, ul. Powstańców Śląskich 52A/4, tel.: 666-66-34-34, 71-307-44-56,  www.wandys.pl.