Jak ułatwić sobie kontakt z policją?

W tamtym roku powstała aplikacja na telefon “Moja komenda”. Dzięki niej mamy dostęp do np. telefonów dzielnicowych oraz adresów najbliższych posterunków. Jak korzystać z aplikacji?

Aplikacja została stworzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Dzięki niej w łatwy sposób odnajdziemy dzielnicowego, który opiekuje się naszym rejonem. “Moją komendę” pobieramy ze sklepu mobilnego na telefonie komórkowym (smartfonie) i w wyszukiwarkę wpisujemy nasz adres zamieszkania lub dane dzielnicowego, którego szukamy. Jedno kliknięcie pozwala nam sprawdzić do kogo powinniśmy się zgłosić. Oprócz imienia i nazwiska dzielnicowego, znajdziemy jego numer telefonu, e-mail, adres jednostki, w której pracuje oraz rejon jakim się opiekuje. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.
W bazie danych aplikacji znajdziemy również wszystkie posterunki i komisariaty w całej Polsce, a dzięki możliwości połączenia się z GPS-em aplikacja wskaże nam najkrótszą drogę do wybranej jednostki na mapie. Równie sprawnie połączy nas z dyżurnymi policjantami z danego komisariatu czy posterunku. Dodatkowo “Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym.

“Moja Komenda” dostępna jest na telefony z Androidem i na iOS. Usługa jest bezpłatna.