Marsz Białej Wstążki w Brzegu Dolnym

Ulicami naszego miasta przeszedł Marsz Białej Wstążki, zorganizowany w ramach Kampanii 16 Dni Akcji Przeciw Przemocy ze względu na Płeć. Przemoc jest słowem kojarzącym się z agresją fizyczną, okrutnym czynem, czymś, co nas nie dotyczy, jednakże pod tym hasłem mieści się mnóstwo zachowań, których być może wielu z nas nie przypisałoby temu słowu. A historia Anny, niech będzie dla nas wszystkich ostrzeżeniem.

Marsz Białej Wstążki to to międzynarodowa kampania organizowaną przez Women`s Global Leadership Institute mającą na celu zlikwidowanie przemocy ze względu na płeć na poziomie lokalnym, państwowym i międzynarodowym.

Marsz Białej Wstążki jest jednym z zadań kampanii, a sama biała wstążka, przypinana podczas marszu jest osobistą deklaracją mężczyzn o niestosowaniu przemocy wobec kobiet oraz reagowania na akty przemocy. Organizatorami dolnobrzeskiego Marszu Białej Wstążki był Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej i Zespół Szkół Zawodowych.|

Zbiórka uczestników miała miejsce pod Zespołem Szkół Zawodowych skąd wyruszono ulicą 1-go Maja, Alejami Jerozolimskimi, następnie alejką wzdłuż Drogi Krzyżowej za Dolnobrzeski Ośrodek Kultury. Tam pochód się zakończył, w górę zostały wypuszczone białe balony a zmarznięci uczestnicy mogli poczęstować się gorącą grochówką.

W marszu wzięli udział organizatorzy, przedstawiciele patronatów, policjanci, nauczyciele, uczniowie oraz mieszkańcy naszego miasta. Dowiedz się więcej…