Jak rozwiązać nawracające problemy stóp!

NAWRACAJĄCE PROBLEMY STÓP

Regularnie usuwasz martwy naskórek, obcinasz paznokcie, kremujesz, moczysz, a i tak pojawiają się na stopach odciski, zrogowacenia. Popękane pięty szarpią rajstopy i skarpety, paznokcie wrastają, sprawiając ból przy każdym kroku.

Może to czas, aby odwiedzić gabinet podologiczny i dowiedzieć się jak te problemy rozwiązać?

Podologia zajmuje się kompleksowymi zabiegami chroniącymi stopy pacjenta przed konsekwencjami chorób, przeciążeń czy niewłaściwej pielęgnacji. Regularnie korzystać z usług gabinetu podologicznego powinni pacjenci w każdym wieku, a w szczególności osoby dotknięte chorobami skóry, kości i stawów. Osoby z zespołem stopy cukrzycowej, z deformacjami palców, ze zmianami w obrębie płytki paznokciowej, z wadliwym ustawieniem stóp, ograniczeni ruchowo czy sportowcy.

Podczas wizyty podolog oceni stan kończyn, a na podstawie szczegółowego wywiadu postara się zdiagnozować przyczynę dolegliwości, aby nie tylko eliminować objawy, ale zminimalizować ryzyko ich odnawiania.
Podczas konsultacji pacjent zostanie poinformowany jak powinna być przeprowadzona dopasowana do jego potrzeb terapia. Jak będą wyglądały zabiegi, jak i w co zostanie zaopatrzony. Zostanie też poinstruowany u jakiego specjalisty również powinien szukać pomocy: dermatolog, diabetolog, ortopeda, endokrynolog, chirurg czy fizjoterapeuta.

Nie od dziś wiadomo, że współpraca specjalistów z różnych dziedzin, gwarantuje sukces i powodzenie kuracji, a to bezpośrednio przekłada na poprawę komfortu życia.