Uwaga – spodziewajmy się wzmożonych kontroli

phpThumb_generated_thumbnail (2)Wzmożonych kontroli prędkości i trzeźwości powinni spodziewać się kierowcy wyjeżdżający na zbliżający się majowy weekend. Jak co roku nad bezpieczeństwem na drogach będą czuwać policjanci z Wołowa.

Policjanci będą zwracać szczególną uwagę na te wykroczenia, których popełnianie przez kierujących powoduje największe zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, czyli przede wszystkim na nadmierną prędkość.
Kierowcy powinni spodziewać się, więc zarówno kontroli tradycyjnych – przy użyciu ręcznych mierników prędkości i fotoradarów, jak również kontroli kaskadowych – czyli kilku punktów kontrolnych nawet w niewielkiej odległości od siebie.
Policjanci sprawdzać będą również czy kierowcy nie jeżdżą pod wpływem alkoholu lub narkotyków. Kontrolować będą też sposób przewożenia dzieci i to, czy kierowcy oraz pasażerowie mają zapięte pasy.
Warto też pamiętać o tym, że na zdjęciu zrobionym przy pomocy fotoradaru widać, czy kierowca rozmawia przez telefon komórkowy, a także czy ma zapięte pasy bezpieczeństwa.
Apelujemy o rozsądek i rozwagę.

Oficer Prasowy KPP w Wołowie

asp. szt. Piotr Lewucha