W całym powiecie ruszyła Szlachetna Paczka

Zarówno w Brzegu Dolnym i Wołowie, rozpoczął się nabór wolontariuszy do Szlachetnej Paczki. Jest to ogólnopolskie przedsięwzięcie polegające na poszukiwaniu i docieraniu do rodzin, które potrzebują pomocy.

Tworzona jest internetowa baza potrzebujących, z której darczyńcy mogą wybrać jedną rodzinę i dla niej przygotowują paczkę w postaci prezentu. W przedświątecznych pakunkach znajdują się rzeczy, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania rodziny. Wolontariusze przekazują paczki rodzinom, a darczyńcy pozostają anonimowi.

– W tej chwili jesteśmy na etapie układania listy rodzin, które w gminie Brzeg Dolny najbardziej potrzebują naszej pomocy – mówi Aleksandra Kmicińska, liderka rejonu akcji Szlachetna Paczka w Brzegu Dolnym. Nasi wolontariusze odwiedzają swoich podopiecznych, poznają ich sytuację i definiują ich potrzeby. Na tej podstawie dana rodzina zostaje zakwalifikowana do projektu.

-Udzielona przez nas pomoc ma być impulsem do dalszego działania, do chęci podjęcia walki z codziennym, niełatwym życiem – mówi Barbara Czerniec, liderka wołowskiego rejonu Szlachetnej Paczki. – Szukamy osób, które mimo przeciwności losu, wykazują się bohaterstwem w walce o lepsze jutro.

Żeby zostać darczyńcą, wystarczy z internetowej bazy wybrać rodzinę, której chce się pomóc. Przy każdej z nich znajduje się opis sytuacji materialnej i potrzeb. W wybraniu podarków pomoże wolontariusz, który opiekuje się daną rodziną. W wyznaczonych dniach wystarczy zawieźć paczkę do magazynu w mieście, w którym zarejestrowana jest wybrana rodzina. Wolontariusz przekażę podarki rodzinie, a darczyńca będzie mógł zobaczyć relację z wręczenia paczki.

Cały czas można jeszcze zostać wolontariuszem Szlachetnej Paczki. Wystarczy wejść na stronę SuperW, wybrać odpowiednie województwo i rejon oraz wypełnić formularz.