37 rodzin z powiatu wołowskiego otrzymało mądrą pomoc

Finał SZLACHETNEJ PACZKI

8-9 grudnia to wyjątkowy czas, podczas którego SZLACHETNA PACZKA połączyła w mądrej pomocy setki tysięcy osób. W miniony weekend, zwanym Weekendem Cudów, wolontariusze wręczyli rodzinom paczki przygotowane przez darczyńców. Pomoc ta będzie impulsem do zmiany i nadzieją na lepszą przyszłość.

Jeden rejon Brzeg Dolny/Wołów. 20 wolontariuszy. 37 rodzin i tyle samo darczyńców. Tysiące ludzi połączonych ideą „mądrego pomagania”. To w skrócie liczby tegorocznej edycji SZLACHETNEJ PACZKI w naszym rejonie. Miniony weekend był zwieńczeniem wielomiesięcznej pracy wolontariuszy oraz świętem dla rodzin i darczyńców.

W ciągu jednego weekendu prawie milion osób w Polsce i w kilku miejscach za granicą, wymieniło się rzeczami i całą siłą życzliwości. SZLACHETNA PACZKA to nie zestaw nic nie znaczących kilku upominków, ale prawdziwe prezenty, które odpowiadają na konkretne potrzeby rodziny.

Przez wolontariuszy łączy ludzi potrzebujących z tymi, którzy chcą pomagać. Działając według idei „mądrej pomocy” wydobywamy z ludzi to, co w nich najpiękniejsze. Podczas tegorocznej edycji pomoc trafiła do kilkunastu tysięcy rodzin.

Olga Władyka
Lider Rejonu Brzeg Dolny/Wołów

OSP w Krzydlinie Małej
Magazyn w Nadleśnictwie, Wołów
Pakowanie prezentów
Nosimy paczki
Paczki u rodzin
Koncert Piotra Olszewskiego
Podsumowanie Finału Szlachetnej Paczki
Podziękowania