Remonty cmentarzy na Kresach, zaangażowanie w pomoc Polakom, którzy tam zostali po wojnie - te projekty zaczęły się jeszcze przed 2010 rokiem bez wsparcia samorządu. Pomimo krytyki, hejtu jaki wylewał się na burmistrza, pomoc trwa do dziś. Dziękujemy w imieniu tych, którzy ciągle tej pomocy potrzebują mieszkając na terenie objętym wojną. Są tam i żyją Polacy.