Zdj. nr 3 Przełomem w zakresie mobilności stało się uruchomienie od lutego 2025 roku pilotażowej komunikacji gminnej. Pięć linii autobusowych połączyło wszystkie sołectwa z najważniejszymi punktami w mieście. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowanie w wysokości 186 450 zł.