Akcja Mural – został już niecały miesiąc!

Tylko do 15 grudnia można przesyłać zgłoszenia do konkursu „Akcja Mural – odkryj w sobie muralowca” prowadzonego przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach „Kampanii Kolejowe ABC”. Uczniowie, którzy chcą wygrać cenne nagrody, powinni przygotować projekt muralu promujący bezpieczeństwo na kolei. Zwycięski pomysł zostanie wykonany jako wielkoformatowy mural.

W konkursie mogą wziąć udział grupy składające się z minimum 3, a maksymalnie 30 uczniów klas III-VI ze szkół podstawowych z całej Polski. Projektu muralu powinien być związany z bezpieczeństwem na terenach kolejowych i nawiązywać do idei Kampanii Kolejowe ABC. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany w czerwcu 2020 roku w formie muralu na ścianie budynku przy Placu Zawiszy w Warszawie.

Co można wygrać?
– Wyjazd na 3-dniową zieloną szkołę;
– 20 000 zł na odmalowanie pomieszczeń szkolnych;
– dla 5 wyróżnionych przez jury drużyn po 5 000 zł na odmalowanie wybranego pomieszczenia szkolnego.

Jest o co walczyć!
Wystarczy wykonać kolorowy projekt muralu w formacie A4 lub A3 w orientacji pionowej i przesłać w postaci pliku cyfrowego do 15 grudnia 2019 r. za pomocą formularza na stronie www.kolejoweabc.pl/akcjamural.

Konkurs jest realizowany przez Urząd Transportu Kolejowego w ramach projektu „Kampania Kolejowe ABC”. Jest to ogólnopolska kampania informacyjno-edukacyjna, której celem jest propagowanie zasad bezpieczeństwa oraz wartości i wzorców związanych z odpowiedzialnym zachowaniem się podczas korzystania z transportu kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Dodatkowych informacji udziela:

Natalia Krapacz, naczelnik Wydziału Edukacji i Promocji
w Urzędzie Transportu Kolejowego
e-mail: natalia.krapacz@utk.gov.pl, tel. kom.: 783 914 315