Poeci do piór

Tygodnik Podhalański kolejny już po raz siódmy ogłasza ogólnopolski Konkurs Jednego Wiersza im. J. Tawłowicza. Na zwycięzcę czeka statuetka i weekendowy pobyt w Białce Tatrzańskiej w Termach Bania.

Tematyka wierszy jest dowolna, nie ma też ograniczeń wiekowych. Wiersze będą oceniane w dwóch kategoriach: literackiej i gwarowej. Nie chodzi tylko o gwarę podhalańską, na nasz konkurs wiersze przysyłają m.in. poeci ze Śląska.

Każdy poeta może przysłać tylko jeden wiersz. Utwór należy opatrzyć godłem – słowem (pseudonimem). To samo godło powinno występować w oddzielnym pliku z danymi o autorze (imię, nazwisko, adres, numer telefonu). Obydwa pliki (w programie Word) należy dołączyć do maila w formie załączników i wysłać na adres: poezja@24tp.pl. W tytule należy wpisać “konkurs jednego wiersza”. Na wiersze czekamy do 15 stycznia przyszłego roku.

Wiersze w kat. literackiej będą oceniane przez jury pod przewodnictwem Michała Zabłockiego, krakowskiego poety i prezesa krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Utwory gwarowe będzie oceniać jury pod przewodnictwem dr hab. Anny Mlekodaj, znawczyni poezji gwarowej, wykładowczyni na Podhalańskiej Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Targu.

Laureaci otrzymają statuetki autorstwa Joanny Borowicz. Laureat kat. literackiej z osobą towarzyszącą w nagrodę spędzi weekend w Termach Bania w Białce Tatrzańskiej. Zwycięzca kat. gwarowej będzie odpoczywał z osobą towarzyszącą nad Bałtykiem. Obydwoje będą mieli też spotkania autorskie w Zakopanem. Najlepsze wiersze zostaną opublikowane w Tygodniku Podhalańskim.

Ogłoszenie wyników nastąpi 24 lutego przyszłego roku, podczas Nocy Poetów w Zakopanem. To impreza, na którą przyjeżdżają poeci z całej Polski (a bywa także, że z zagranicy), żeby podzielić się swoją poezją z innymi.

Pełny regulamin konkursu można znaleźć na stronie 24tp.p

Beata Zalot, Tygodnik Podhalański