Poeci, ślijcie wiersze

Tygodnik Podhalański już po raz ósmy ogłasza Konkurs Jednego Wiersza im. J. Tawłowicza. Na wiersze redakcja czeka do końca tego roku.

Tematyka wierszy jest dowolna, nie ma też ograniczeń wiekowych. Wiersze będą oceniane w dwóch kategoriach: literackiej i gwarowej. Każdy poeta może przysłać tylko jeden wiersz. Utwór należy opatrzyć godłem – słowem (pseudonimem). To samo godło powinno występować w oddzielnym pliku z danymi o autorze (imię, nazwisko, adres, numer telefonu). Obydwa pliki (w programie Word) należy dołączyć do maila w formie załączników i wysłać na adres: poezja@24tp.pl. W tytule należy wpisać “konkurs jednego wiersza”.
Wiersze w kat. literackiej będą oceniane przez jury pod przewodnictwem Michała Zabłockiego, krakowskiego poety i prezesa krakowskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Utwory gwarowe będzie oceniać jury pod przewodnictwem dr hab. Anny Mlekodaj, znawczyni poezji gwarowej, wykładowczyni w Państwowej Podhalańskiej Wyższej Szkole Zawodowej.

Laureaci otrzymają statuetki autorstwa Joanny Borowicz. Laureat kat. literackiej z osobą towarzyszącą w nagrodę spędzi weekend w Termach Bania w Białce Tatrzańskiej. Zwycięzca kat. gwarowej będzie odpoczywał z osobą towarzyszącą nad Bałtykiem – w pensjonacie “Pan Tadeusz” w Łebie. Obydwoje będą mieli spotkania autorskie w Zakopanem.

Ogłoszenie wyników nastąpi 23 lutego przyszłego roku, podczas Nocy Poetów w Zakopanem, w Grand Hotel Stamary. Będzie to impreza otwarta dla wszystkich, którzy piszą wiersze i lubią poezję. Każdy będzie miał szanse przeczytania jednego swojego wiersza, niezależnie od udziału w konkursie i werdyktu jury.
Najlepsze wiersze wybrane przez jury w tegorocznej edycji Konkursu Jednego Wiersza zostaną opublikowane w Tygodniku Podhalańskim.
Pełny regulamin na stronie 24tp.pl

Beata Zalot, Tygodnik Podhalański