Uczniowie cieszą się z wygranej (video)

Dziś oficjalnie wręczyliśmy uczniom Szkoły Podstawowej w Krzelowie bilet na wycieczkę do Kopalni Złota w Złotym Stoku. Nasza Redakcja ufundowała nie tylko pobyt w kopalni, ale również transport.

Dzieci były tak zadowolone z wygranej w konkursie “Wycieczka z Kurierem“, że ułożyły z tej okazji piosenkę, którą zaśpiewały naszej dziennikarce podczas wręczania zaproszenia na wycieczkę.

Wybrać małych zwycięzców nie było łatwo, bo otrzymaliśmy wiele ciekawych prac. Dziękujemy szkołom, uczniom i nauczycielom za wszystkie zgłoszenia!
Po obradach i zliczeniu punktów prac konkursowych jury w trzyosobowym składzie podjęło decyzję, że najwyżej punktowaną pracą jest ta autorstwa klasy piątej Szkoły Podstawowej w Krzelowie, której wychowawczynią jest Maria Bigus. To właśnie ci uczniowie 12 maja pojadą do Kopalni Złota w Złotym Stoku! Wycieczkę wygrali: Wiktoria Bekacz, Amelia Czarnecka, Amelia Frąszczak, Amelia Garlicka, Kamila Hastyńska, Wiktoria Kokoszkiewicz, Bartosz Korzeniowski, Oskar Krawczyk, Aleksandra Kubińska, Milena Matyjak, Aleksandra Nowak, Emilia Walaszczyk i Jakub Wróbel.
W pracy znalazło się najwięcej, bo 61 wagoników we wszystkich pięciu kolorach. Projekt był wykonany z różnych materiałów, posiadał wiele szczegółów, w tym ułożone wierszyki dotyczące wycieczki do kopalni, zwierzęta, zdjęcia dzieci siedzących w wagonikach. Widać było, że kosztował klasę sporo zaangażowania i czasu.
Na pozostałych pracach znalazły się nie tylko wagoniki, ale również górnicy, złoto, mapa trasy do kopalni. Uczniowie wycinali, rysowali i wyklejali swoje prace z papieru, różnych tkanin. Na jednym z rysunków znalazły się nawet prawdziwe kamienie. Przynoszeniu prac do naszej redakcji towarzyszyły spore emocje. Jesteśmy pod wrażeniem, ile wysiłku włożyli uczniowie w stworzenie swoich rysunków. Dziękujemy za wszystkie nadesłane prace i gratulujemy zwycięzcom!
Relacja z wycieczki znajdzie się w przyszłym wydaniu Kuriera Gmin.

Zobacz film z wizyty w Szkole Podstawowej w Krzelowie.