Wybieramy Najpopularniejszych 2016 roku. Nominowanym już gratulujemy!

Ruszamy, jak co roku od 24 lat, z Plebiscytem Kuriera Gmin na Najpopularniejszego Sportowca, Trenera i Nadzieję. Po raz drugi proponujemy też zabawę “w rozmiarze powiatowym”, na Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Wołowskiego. Wszystkim nominowanym gratulujemy, Czytelników zapraszamy do zabawy i głosowania na swoich faworytów. Wręczenie nagród nastąpi 4 marca w Wołowskim Ośrodku Kultury podczas Gali Sportu i Kultury. W Plebiscycie Kuriera Czytelnicy zdecydują, kto otrzyma zwycięskie statuetki sportowe, a włodarze miast i starosta wręczą specjalne nagrody dla ludzi kultury, którzy promują nasze miasta i powiat.

Sylwetki kandydatów znajdują na stronie 22-23 najnowszego wydania Kuriera Gmin. W gazecie również kupony, które można przynosić lub przesyłać do nas pocztą (Kurier Gmin, ul. Zwycięstwa 15, 56-100 Wołów). W jednej gazecie znajdziecie trzy kupony: po jednym na ulubionego sportowca, trenera i nadzieję. Można również głosować za pomocą SMS-ów. 1 wiadomość to 1 głos oddany na konkretnego kandydata. Koszt wiadomości to 1,23 zł z VAT. Dokładną instrukcję, jak głosować za pomocą SMS- ów, znajdziecie przy opisach kandydatów.

Regulamin konkursu – kliknij TUTAJ.

Najpopularniejsi w ubiegłym roku

edycja 2016 – galeria

Blisko 200 osób bawiło się na Powiatowej Gali Kultury i Sportu, podczas której rozstrzygnięto Plebiscyt Kuriera Gmin na najpopularniejszych ludzi związanych ze sportem i kulturą za 2015 rok. Po raz pierwszy w jednym miejscu spotkali się mieszkańcy trzech gmin: Wołowa, Wińska i Brzegu Dolnego, aby nagrodzić swoich faworytów. Zwycięzcy oraz nominowani, na których Czytelnicy Kuriera Gmin oddali ponad 10 tys. głosów, bawili się do białego rana w Starej Stołówce. W Plebiscycie Kuriera Gmin na najpopularniejszych sportowców, trenerów i nadzieje roku oraz w kategorii kultura: artysta, opiekun, nadzieja i wydarzenie roku, zmierzyli się ze sobą mieszkańcy trzech gmin: Wołowa, Wińska i Brzegu Dolnego. Z tarczą z I Powiatowej Gali Kultury i Sportu do domu w kategorii “Sport” wróciło Wińsko, a w kategorii kultura – “Wołów”.

Najpopularniejsi w powiecie…

Tytuł Najpopularniejszego Sportowca Powiatu Wołowskiego zdobył Dominik Kazimierczak z Wińska (zapasy, klub “Wiatr”), nagrodę w kategorii “Trener” otrzymała Agnieszka Nowak (Piłkarska szkółka dla dziewcząt) z Wołowa, a “Nadzieją Powiatu Wołowskiego” została Monika Kozak z Wińska (Klub Karate Goju Ryu Wińsko). “Artystą Roku” w powiecie wołowskim został Patryk Jasiński (tancerz zespołu “Traf”) z Wołowa, “Opiekunem Roku” – Eugeniusz Opyd z Wołowa (zespół “Warzęgowanie”), a  w kategorii “Nadzieja Roku” nagrodę dostał zespół “Mali Warzęgowianie”. Nagroda za “Wydarzenie Roku 2015 Powiatu Wołowskiego” trafiła do Wińska za “Space of Sound 4” – imprezę muzyki elektronicznej z Krzelowa. Nagrodę odebrali: Ireneusz Ługowski i Kamil Poźniak. Rozdano również nagrody specjalne za reprezentowanie gmin na arenie powiatowej, krajowej oraz międzynarodowej. Otrzymali je: Akademia Piłkarska z Wińska, w imieniu której  nagrodę odebrali: Dariusz Łeśko i Olgierd Pogorzelec; “Banici Wołów (żużel) oraz Józef Szabowski za 60 – lecie działalności zapaśniczej w gminie Brzeg Dolny.  Imprezę uświetnił występ grupy z Wińska oraz Patryk Jasiński i Miriam Muńko z zespołu “Traf” z Wołowa oraz “Ghost Fire” Renata Bogonos z Wińska. Galę otworzył starosta powiatu wołowskiego, Maciej Nejman oraz Marta Ringart-Orłowska, redaktor naczelna Kuriera Gmin – organizator Plebiscytu. Wśród zaproszonych gości znaleźli się włodarze gmin i powiatu: wójt Jolanta Krysowata, burmistrz Dariusz Chmura, wicestarosta Władysław Boczar, wiceprzewodniczący powiatu Ryszard Mirytiuk oraz Łukasz Ciołek, a także radny sejmiku dolnośląskiego Ryszard Lech i członek zarządu województwa dolnośląskiego Tadeusz Samborski. Goście bawili się na balu przy muzyce zespołu “Impuls” z Wrocławia. Galę poprowadził Tomasz Pamin, jej organizatorami były gminy: Wołów, Wińsko oraz powiat wołowski. Redakcja Kuriera Gmin, dziękuje pracownikom Wołowskiego Ośrodka Kultury, Olgierdowi Pogorzelcowi, menedżerowi sportu w Wińsku, wszystkim osobom zasiadającym w kapitule, z organizatorem Rafałem Borzyńskim na czele, za pomoc przy Plebiscycie i Gali.

Wyniki Plebiscytu Kuriera Gmin na Najpopularniejszych Powiatu Wołowskiego (edycja 2016):

Kategoria Kultura:

Artysta Roku Powiatu Wołowskiego:

 1. Patryk Jasiński – 777 głosów
 2. Zespół Kometa – 601 głosów
 3. Natalia Pielich – 232 głosy

Opiekun Roku Powiatu Wołowskiego:

 1. Eugeniusz Opyd – 140 głosów
 2. Maria Bigus – 102 głosy
 3. Anna Żmuda – 77 głosów

Nadzieja Roku Powiatu Wołowskiego:

 1. Mali Warzęgowianie – 787 głosów
 2. Wiktoria Bekacz – 639 głosów
 3. Weronika Sakowska – 275 głosów

Wydarzenie Artystyczno – Kulturalne Roku Powiatu Wołowskiego:

 1. Space of Sound – 112 głosów
 2. Rapkonektor
 3. Akcja Charytatywna miały

 

Kategoria Sport:

Sportowiec Roku Powiatu Wołowskiego:

 1. Dominik Kaźmierczak – 1280 głosów
 2. Damian Wróbel – 320 głosów
 3. Ewa Godlewska – 231 głosów

Trener Roku Powiatu Wołowskiego:

 1. Agnieszka Nowak – 174 głosy
 2. Andrzej Ulmaniec – 53 głosy
 3. Anita Jaworska – 27 głosów

Nadzieja Roku Powiatu Wołowskiego:

 1. Monika Kozak – 1430 głosów
 2. Magdalena Stec – 1395 głosów
 3. Maja Macioła – 307 głosów

 

Sportowiec Roku Gminy Wołów:

 1. Ewa Godlewska – 231 głosów
 2. Magdalena Kusz – 14 głosów
 3. Kamil Ramiączek – 13 głosów

Sportowiec Roku Gminy Wińsko:

 1. Dominik Kaźmierczak – 1280 głosów
 2. Łukasz Derda – 123 głosy

Sportowiec Roku Gminy Brzeg Dolny:

 1. Damian Wróbel – 320 głosów
 2. Adrianna Zaczkiewicz – 7 głosów
 3. Patryk Bobkiewicz – 6 głosów

 

 

Trener Roku Gminy Wołów:

 1. Agnieszka Nowak – 174 głosy
 2. Wiesław Łobacz – 9 głosów
 3. Krzysztof Tabak – 5 głosów

Trener Roku Gminy Wińsko:

 1. Andrzej Ulmaniec – 53 głosy

Trener Roku Gminy Brzeg Dolny:

 1. Anita Jaworska – 27
 2. Roman Pogorzelski – 14
 3. Piotr Zaczkiewicz – 13

 

Nadzieja Roku Gminy Wołów:

 1. Magdalena Stec – 1395 głosów
 2. Paweł Leśniewski – 100 głosów

Nadzieja Roku Gminy Wińsko:

 1. Monika Kozak – 1430 głosów
 2. Nina Ossowska – 184 głosy
 3. Julia Łozińska – 17 głosów

Nadzieja Roku Gminy Brzeg Dolny:

 1. Maja Macioła – 307 głosów
 2. Wojciech Hawrylczak – 46 głosów
 3. Aleksandra Wiśniewska – 6 głosów