Bieg, ekomajówka i rajd

Najwięcej imprez podczas tegorocznej majówki zaplanowano w Wołowie. Pierwszego dnia w parku Wołowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się I Ekomajówka.
Drugi dzień będzie majówką na sportowo. Już po raz trzeci na stadionie miejskim przy ul. Trzebnickiej w Wołowie biegacze wezmą udział w III Biegu Flagi Narodowej, której organizatorem jest stowarzyszenie Wołów Biega. W tym roku trasa wyniesie 10 kilometrów. Impreza zacznie się o godzinie 16.00. Opłata startowa wynosi 20 zł. Dla zwycięzców klasyfikacji generalnych kobiet i mężczyzn przewidziane są puchary oraz nagrody pieniężne: I miejsce – 400 zł, II miejsce – 200 zł, III miejsce – 100 zł.
Oprócz tego w parku Wołowskiego Ośrodka Kultury odbędzie się Majówka Taneczna ze Studiem Balans i dyskoteka. Trzeciego dnia majówki, w kościele pw. św. Karola Boromeusza o godzinie 11.30 zostanie odprawiona msza w ramach uroczystości związanych z upamiętnieniem uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja. Później w sali widowiskowej Wołowskiego Ośrodka Kultury o godzinie 19.00 będzie zorganizowany koncert “Muzyka mojej duszy”.
W Wińsku 2 maja z okazji Dnia Flagi rowerzyści wezmą udział w Biało – Czerwonym Rajdzie Rowerowym. Do przejechania będą mieć trasę z Wińska przez Rogów Wołowski do Wrzeszowa. Na zakończenie imprezy organizatorzy planują wspólne ognisko. Mile widziany będzie strój sportowy w barwach narodowych. Zapisy będą możliwe do godziny 13.30 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wińsku. Start został zaplanowany na godzinę 14.00. Kolejnego dnia w kościele pw. św. Michała w Wińsku obędzie się uroczysta msza święta upamiętniająca uchwalenie Konstytucji Trzeciego Maja.
W Brzegu Dolnym w ogrodach pałacowych Dolnobrzeskiego Ośrodka Kultury 3 maja wystąpi zespół Kłos & Dąbrowski Big Band. To formacja, której założycielami są saksofonista Jarosław Dąbrowski oraz trębacz Łukasz Kłos znani z kilkuletniej współpracy z amerykańskim gitarzystą oraz kompozytorem Mikiem Russellem. Zespół składa się z dziesięciu instrumentalistów – 3-osobowej sekcji rytmicznej oraz 7-osobowej sekcji dętej. Formacja współpracuje również z wokalistami polskiej sceny muzycznej. Koncerty Kłos & Dąbrowski Big Band to muzyczne show, oparte na aranżacjach standardów swingowych, bluesowych oraz funkowych. Zespół ma też w swojej ofercie koncerty tematyczne poświęcone takim artystom jak Frank Sinatra czy Duke Ellingtone.
Koncert za Dolnobrzeskim Ośrodkiem Kultury rozpocznie się o godzinie 17.00. Wstęp wolny.