Gwiazdy sceny elektronicznej w Wołowie

W Wołowskim Ośrodku Kultury odbędzie się ostatni koncert realizowany w ramach 19. Festiwalu Muzyki Niepopularnej – Baraque. Na scenie kameralnej zaprezentują się ikony sceny elektronicznej –Michał Jacaszek i niemiecki duet Tarwater.

Bilety w cenie 20 zł dostępne są w kasie Wołowskiego Ośrodka Kultury. Koncert odbędzie się w sobotę 18 listopada o godz. 20 w WOK-u.

Michał Jacaszek to kompozytor i producent muzyki elektroakustycznej, łączącej dźwięki preparowane elektronicznie z żywym instrumentarium. Ma na swoim koncie cztery autorskie albumy, ilustracje muzyczne do poezji i prozy, muzykę teatralną i filmową, słuchowiska. Współpracuje z muzykami, choreografami, artystami tworzącymi nowe media i performerami, a także z malarzami, poetami, pisarzami. Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Muzyki Elektroakustycznej.

Tarwater to berliński duet  założony przez Bernda Jestrama i Ronalda Lippoka, istnieje od 1995 roku. Przez te 23 lata zespół wydał 11 albumów studyjnych, wspomagał w nagraniach wielu artystów (m.in. Piano Magic, Tikiman, Tuxedomoon, B. Fleischmann), skomponował muzykę do niezliczonych spektakli teatralnych, filmów a nawet do opery „Tosca”, wystawionej przez berlińską Volksbühne. W Polsce Tarwater zagrał kilka tras koncertowych i ma zagorzałą grupę fanów.