Aplikacja powiadomi o tym co ważne. Bądź na bieżąco z BLISKO

Użytkownicy smartfonów mogą korzystać z bezpłatnej aplikacji BLISKO, która wysyła ostrzeżenie i powiadomienia z wybranej lokalizacji. Brzeg Dolny i Wołów dołączyły do aplikacji, aby ułatwić życie mieszkańcom.

Aplikacja BLISKO jest nowoczesną wersją poprzedniego komunikatora SISMS. Dzięki niej mieszkańcy mogą na bieżąco otrzymywać informacje dotyczące ich lokalizacji. Przykładowo nasz telefon może poinformować o utrudnieniach drogowych, ostrzeżeniach pogodowych, lokalnych imprezach kulturowych czy nowych udogodnieniach dla mieszkańców. Aplikacja jednak nie działa sama, potrzebni są nadawcy tacy jak urzędy gmin, miast, dostawcy prądu, wody, internetu, policja, straż pożarna i wiele innych.

Ostrzeżenia i informacje z miejsca zamieszkania

W działanie aplikacji zaangażowała się gmina Wołów i Brzeg Dolny. Urząd Miejski w Wołowie dał możliwość użytkownikom, aby mogli wybrać co ich najbardziej interesuje w gminie. Powiadomienia mogą pochodzić z kategorii: aktualności, łowcy burz (ostrzeżenie meteorologiczne), RSO (ostrzeżenia regionalne), utrudnienia i awarie, wydarzenia. Z kolei w Brzegu Dolnym możemy zaznaczyć najbardziej interesujący nas obszar. Do wyboru są osiedla: Fabryczne, Stary Brzeg i Warzyń oraz sołectwa Bukowice, Godzięcin, Gordzanów, Jodłowice, Naborów, Pogalewo Małe, Pogalewo Wielkie, Pysząca, Radecz, Stary Dwór, Wały, Żerków i Żerkówek.

W obu gminach możemy otrzymywać powiadomienia o awariach i przerwach w dostawie prądu z dokładnością co do numeru mieszkania. Wszystko dzięki temu, że jeśli chcemy podajemy swój dokładny adres.

Jak to działa?

Przede wszystkim musimy posiadać smartfona np. z systemem Android. Pobieramy bezpłatną aplikację ze sklepu Google Play, App Store lub Windows Store (wystarczy wpisać BLISKO w wyszukiwarkę). Po instalacji podajemy interesującą nas lokalizację np. Wołów i dodajemy nadawców. Do swojej listy możemy dodać kilka miejscowości i wielu nadawców. Po dodaniu wszystkich interesujących nas podmiotów możemy zapomnieć o aplikacji, bo sama wyświetli nam powiadomienia na ekranie telefonu, podobne do wiadomości SMS.

Osoby, które nie mogą zainstalować aplikacji mogą wciąż korzystać z powiadomień SISMS poprzez krótkie wiadomości SMS. Aby się zarejestrować należy wejść na stronę internetową www.sisms.pl. Mieszkańcy Wołowa mogą zapisać się też przez www.wolow.pl.