Awaria Facebooka i Messengera. Problemy miał też Instagram

Około godz. 15.00, 24 lipca 2019 roku zaczęły pojawiać się informacje o kolejnej awarii znanego serwisu społecznościowego Facebook. Na stronie downdetector.pl, na której można na bieżąco podejrzeć raporty dotyczące problemów użytkowników z Facebookiem, obserwowaliśmy znaczny ich wzrost z minuty na minutę. Mapa dostępna również na downdetector.pl pokazywała dokładnie, że awaria nie dotknęła wyłącznie Polski. Pojawiały się też komunikaty m.in. z Rosji, Grecji czy Niemiec.

https://downdetector.pl/

Strona wejściowa Facebooka witała nas komunikatem o treści: “Przepraszamy, coś poszło nie tak. Pracujemy nad rozwiązaniem problemu najszybciej jak to możliwe”. Niektórym użytkownikom, Facebook nie działał jedynie w przeglądarce, a korzystać mogli z aplikacji mobilnej.

https://downdetector.pl/

Użytkownicy Instagrama również informowali o błędach w tej witrynie i w aplikacji mobilnej. Póki co nikt nie wyjaśnił przyczyn awarii. Wygląda na to, że musimy uzbroić się w cierpliwość. Przypomnijmy, że jeszcze na początku tego miesiąca Facebook również zaliczył sporą awarię. 3 lipca przez kilka godzin nie można było m.in. wrzucać zdjęć, wysyłać plików czy odtwarzać filmów. Facebook na oficjalnym profilu poinformował wtedy, że podczas rutynowych czynności konserwacyjnych wywołał błąd, który był bezpośrednim powodem problemów z plikami.