Cyklon Fabian zbliża się do Polski. Będzie prawdziwa zima w ten weekend?

2020 rok postanowił zaskoczyć nas zmianą pogody. W ten weekend w Polsce i w Europie wpływ na warunki atmosferyczne będzie miał cyklon Fabian. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ogłosił już zagrożenie 1. stopnia dla Dolnego Śląska.

Ostrzeżenie wydane przez IMiGW związane jest z silnym wiatrem, który zacznie wiać nad naszym regionem jutro rano (sobota, godz. 7.30) z prędkością od 25 km/h do 35 km/h, a w porywach do 80 km/h, z zachodu. Podmuchy powinny ucichnąć dopiero w niedzielę po godz. 7. rano.

źródło: pogodynka.pl

Czeka nas też ochłodzenie. Cyklon Fabian może przynieść ze sobą spore opady śniegu na terenie kraju, a gdzieniegdzie nawet burze śnieżne. Chłodny front spowoduje też różnice w ciśnieniu atmosferycznym, która będzie przekraczać 15 hPa między północnymi, a południowymi regionami. Ta właśnie różnica ma zwiększyć siłę wiatru, o której ostrzega IMiGW.

Pogoda na najbliższe dni

W naszym powiecie temperatury mogą spaść w ten weekend do -4 stopni Celsjusza. W sobotę może też popadać. Ze względu na spadającą temperaturę, wilgoć oraz silne podmuchy wiatru, warunki na drodze mogą się znacznie pogorszyć. Apelujemy więc do kierowców o rozwagę.