Niedziela handlowa w styczniu. Kolejne dopiero za kilka miesięcy

Czy w niedzielę, 26 stycznia będą otwarte sklepy? Tak, ale ze względu na obowiązujące od początku 2020 roku zaostrzone przepisy dotyczące handlu, kolejne niedzielne zakupy zrobimy dopiero za dwa miesiące.

Obecnie, w każdą niedzielę otwarte mogą być tylko niektóre sklepy, takie jak: apteki, cukiernie, stacje benzynowe, sklepy z pamiątkami, placówki pocztowe oraz sklepy prowadzone przez właściciela lub jego rodzinę. Największe kolejki można wtedy zobaczyć np. w sklepach sieci Żabka, które zazwyczaj są otwarte w każdą niedzielę miesiąca.

Niedziele handlowe w styczniu

W ostatnią niedzielę stycznia, nie wypada zakaz handlu. 26 stycznia będziemy mogli więc wybrać się do sklepów oraz centrów handlowych na większe zakupy. Na kolejne niedziele handlowe przyjdzie nam jednak poczekać kilka miesięcy. Następne wypadają dopiero w kwietniu.

Niedziele handlowe w 2020 roku

W 2020 roku będzie tylko 7 niedziel handlowych. Wypadają one w terminach: 26 stycznia, 5 kwietnia, 26 kwietnia, 28 czerwca, 30 sierpnia, 13 grudnia oraz 20 grudnia. Dwie niedziele handlowe przypadają na kwiecień i grudzień ze względu na święta Wielkanocne oraz Bożego Narodzenia.