Czy w weekend spadnie śnieg?

Najnowsze prognozy pogody zapowiadają spadek temperatury i liczne opady. Mimo rekordowo ciepłego początku listopada już niedługo możemy spodziewać się nawet przymrozków. Jak będą wyglądać najbliższe dni?

Będzie zimniej

Z dnia na dzień tegoroczny listopad przyniósł nam stopniowe obniżenie temperatur. Jeszcze na początku tygodnia cieszyliśmy się ciepłymi podmuchami wiatru i dużą ilością słońca. Jednak nadciągające ze wschodu chłodne powietrze obniżyło temperaturę. Prognozy pogody IMGW zapowiadają, że stopnie Celsjusza będą ciągle spadać, w niedzielę w województwie dolnośląskim termometry w dzień mają wskazywać już tylko 4 stopnie na plusie. Taki spadek może oznaczać, że w niektórych miejscach Polski spadnie śnieg. Zapowiadane są też liczne opady deszczu w powiecie wołowskim, a nawet deszczu ze śniegiem w nadchodzący weekend. W nocy temperatura może spaść nawet 4 stopnie poniżej zera. Możemy więc spodziewać się przymrozków.
Przypominamy o zmianie opon z letnich na zimowe oraz apelujemy do kierowców o wzmożoną ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków panujących na dworze.