Dzielnicowy na telefon. Działa nowa aplikacja (video)

W całym kraju, także w naszym powiecie, działa już nowa mobilna aplikacja policyjna. Dzięki niej można łatwo i szybko odszukać dzielnicowego swojego rejonu.

Aplikacja umożliwia wyszukanie każdego dzielnicowego w Polsce. Aby to zrobić, wystarczy wpisać np. własny adres zamieszkania, a aplikacja odnajdzie funkcjonariusza, który dba o nasz rejon zamieszkania oraz pokaże, w której jednostce on pracuje. Dzielnicowych możemy wyszukać także po ich imieniu lub nazwisku. Wyszukiwarka dzielnicowych działa w trybie offline. Użytkownik nie musi mieć dostępu do Internetu, aby odnaleźć swojego dzielnicowego.

“Moja komenda” zawiera także bazę teleadresową wszystkich komend i komisariatów w Polsce. – Aplikacja została wyposażona w dwa tryby wyszukiwania informacji. Po włączeniu usług lokalizacyjnych w telefonie sama odnajdzie najbliższe policyjne obiekty – wyjaśnia Piotr Lewucha, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wołowie.  – To nowoczesna wizytówka dzielnicowego – dodaje.  Po przejściu w tryb online wystarczy jedno kliknięcie, by wskazała trasę do najbliższej komendy lub komisariatu. Połączy nas też z dyżurnymi policjantami z wybranej jednostki. Dodatkowo “Moja komenda” umożliwia wyszukanie po nazwie jednostki, ulicy lub kodzie pocztowym. Aplikacja dostępna jest na telefony z systemem Android. Wystarczy pobrać ją ze sklepu Play. Usługa jest bezpłatna.

Oczywiście w przypadku, kiedy potrzebna jest natychmiastowa interwencja policji należy korzystać z numerów alarmowych 112 i 997.