Gang złodziei aut z naszego powiatu zatrzymany!

Samochody pochodziły z powiatu wołowskiego i trzebnickiego. Łupem złodziei padła też laweta i dziecięcy fotelik. Pięciu mężczyzn jest oskarżonych o kradzież w włamaniem.

Najstarszy z oskarżonych ma 28 lat, najmłodszy – 22. Zatrzymano ich w kwietniu. Mają postawione zarzuty kradzieży włamaniem i  usiłowania włamania. – Do Sądu Rejonowego w Wołowie trafił już akt oskarżenia w tej sprawie – potwierdza Michał Gnyszka, zastępca prokuratora rejonowego w Wołowie. – Pięciu mężczyzn jest oskarżonych o kradzież trzech aut i lawety.

Chodzi o volkswageny sharany, które zarejestrowane były w Żmigrodzie, Obornikach Śląskich i Brzegu Dolnym. –  W trakcie przeszukań u zatrzymanych zabezpieczono też elektroniczne urządzenie, którym posługiwali się sprawcy w trakcie dokonywanych kradzieży, aby odpalić samochody, a także fotelik dziecięcy pochodzący z jednego ze skradzionych pojazdów – przekazuje st. sierż. Marzena Pawlik, p. o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. Odnalezione przez funkcjonariuszy samochody zostały przekazane właścicielom.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że pojazdy przechowywane były w pobliskich lasach w naszym powiecie. – Wszyscy oskarżeni przyznają się do zarzucanych czynów. Zastosowano wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego – dodaje prokurator Gnyszka.

Za przestępstwa, o które są oskarżeni, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O ich dalszym losie zdecyduje sąd.