Indyki o mało nie spłonęły w pożarze

fot. pixabay

W miejscowości Węgrzce 15 czerwca w godzinach porannych zgłoszono pożar budynku, który połączony był bezpośrednio z budynkami hodowli indyków. Na miejsce wyruszyły 3 zastępy strażaków z Wołowa oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Krzelowa i Wińska. – Gdy przybyliśmy na miejsce ogień i dym wychodził już na dach palącego się budynku. Płomieniami zagrożony był cały kompleks budynków gospodarczych i socjalnych oraz hodowla indyków. Jednak dzięki szybkiej akcji udało się zapobiec rozprzestrzenianiu ognia na pozostałe zabudowania – mówi  kpt. Daniel Lisiecki z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej PSP w Wołowie. Pożar ugaszono, a zagrożonym indykom nic się nie stało.

Szukali go

Strażacy pomagali też policji w poszukiwaniach mężczyzny w okolicy miejscowości Orzeszków. 12 czerwca mężczyzna zaginął, a policja wszczęła poszukiwania. Wspólna akcja strażaków i funkcjonariuszy zakończyła się sukcesem. Mężczyznę odnaleziono.

Skutki burzy

13 czerwca w sobotę nad powiatem przeszła silna burza. Strażacy tego dnia trzy razy wyjeżdżali do usuwania skutków wichury. Połamane drzewa, leżące na drodze utrudniały przejazd w Wołowie na ul. Leśnej, w Miłczu i w miejscowości Wały.