Dzisiaj otwarcie Jarmarku Bożonarodzeniowego we Wrocławiu

Na wrocławskim Rynku, placu Solnym, Oławskiej i Świdnickiej można już dzisiaj robić świąteczne zakupy. Od 22 listopada, o godz. 17 rusza we Wrocławiu Jarmark Bożonarodzeniowy. Zobacz kiedy i jak będzie czynny.

Od rana do wieczora

Jarmark będzie czynny codziennie w godzinach od 10 do 21 (gastronomia do godz. 22). W Sylwestra zamknie się dopiero o godz. 2 w nocy. Poza tym, w tym roku jest jeszcze większy. Odwiedzić można 213 stoisk, w ubiegłym roku było ich o 23 mniej.

Wydarzenia związane z Jarmarkiem

Podczas trwania Jarmarku Bożonarodzeniowego odbędzie się też kilka imprez z nim związanych. Już w niedzielę, 1 grudnia zobaczymy Magiczną Paradę “Święta utkane z baśni”. Kilka dni później – 6 grudnia przybędzie Mikołaj i rozświetli się choinka. A między 6. i 15. grudnia funkcjonować będzie jarmarkowa scena, na której odbędą się występy najmłodszych i świąteczne koncert. Z kolei 8 grudnia Mikołaj poprowadzi świąteczną paradę. Wrocławskie Elfy swój przemarsz będą miały dopiero 15 grudnia. Cykl widowisk zakończy się „Wigilijnym Korowodem Kolędników” w niedzielę, 22 grudnia.

Co tam się dzisiaj dzieje?

Program na 22 listopada – otwarcie:

16:25 – 17:00 Przemarsz orkiestry dętej (z pierzei północnej przez wschodnią, południową aż do Domku Pod Krasnalem);
17:00 – 17.10 Uroczyste otwarcie jarmarku przez Jacka Sutryka, prezydenta Wrocławia.
17:10 – 17:20 Koncert Orkiestry (przed Domkiem Pod Krasnalem)
17:20 Występy artystyczne