Jechał przez wieś 112 km na godzinę!

Jechał przez wieś 112 km na godzinę!

Wołowscy policjanci zatrzymali kierowców, którzy przekroczyli prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/ ha. Wszyscy stracili prawa jazdy. Rekordziści pędzili z prędkością ponad 100 km /h

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie na podstawie swoich analiz stanu zagrożenia i zgłoszeń od mieszkańców, rozpoczęli łapanie “piratów drogowych”. Od początku marca prowadzili kontrole na terenie m.in. miejscowości: Radecz, Iwno, Boraszyce Wielkie i Mojęcice. W każdej z tych miejscowości policjanci zatrzymali do kontroli kierujących, którzy pomimo znaków ograniczenia prędkości nie zdjęli nogi z gazu. 1 marca kierujący pojazdem BMW jechał przez Radecz z prędkością 108 km/h przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h.

Następnego dnia w Mojęcicach policjanci zatrzymali kierującego Seatem, który na drodze przy ograniczeniu do 50 km/h jechał z prędkością 112 km/h.

Podczas patrolowania miejscowości Iwno, 2 marca wołowscy policjanci zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Nissan, który przejechał przez miejscowość z prędkością 102 km/h, czyli o 52 km za szybko.

Podobną lekkomyślnością wykazał się kierowca Mazdy, który z prędkością większą od obowiązującej o 57 km/h jechał przez miejscowość Boraszyce Wielkie.

Więcej informacji znajdziecie na łamach gazety Kurier Gmin! Oraz na eprasa.pl