Kradli auta na swoim terenie. Zostali zatrzymani

 

Dolnobrzescy policjanci kryminalni rozpracowali grupę, która kradła auta z terenu powiatu wołowskiego i trzebnickiego. Trzy pojazdy wróciły już do właścicieli.
Funkcjonariusze zatrzymali już w tej sprawie mieszkańców obu powiatów w wieku od 22 do 28 lat. – Osoby te są podejrzane o kradzież co najmniej trzech samochodów oraz przyczepy typu laweta do przewożenia pojazdów – przekazuje sierż. Marzena Pawlik, p. o. oficera prasowego Komendy Powiatowej Policji w Wołowie. – W trakcie przeszukań u zatrzymanych zabezpieczono elektroniczne urządzenie, którym posługiwali się sprawcy w trakcie dokonywanych kradzieży, aby odpalić samochody, a także fotelik dziecięcy pochodzący z jednego ze skradzionych pojazdów.
Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Wołowie. – To jest dopiero faza wstępna całego postępowania, dlatego nie udzielamy teraz żadnych informacji – przekazuje prokurator Michał Gnyszka.
– Mogę potwierdzić, że jeden z samochodów osobowych odnalezionych na terenie powiatu wołowskiego pochodził ze Żmigrodu – przekazuje sierż, sztab. Daria Szydłowska z Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy. – Sprawa nie jest jeszcze zakończona.
– Postępowanie prowadzą policjanci z komendy w Wołowie – wyjaśnia asp. szt. Paweł Petrykowski, oficer prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. – Na tym etapie, z uwagi na dobro śledztwa, które ciągle jest w toku, niemożliwe jest przekazanie informacji choćby o liczbie sprawców.
Odnalezione przez funkcjonariuszy samochody zostały już przekazane właścicielom. Zatrzymanym osobom przedstawiono zarzuty dotyczące włamań do pojazdów i ich kradzieży.
– Sprawa jest ciągle w toku, a postępowanie jeszcze się nie zakończyło – wyjaśnia sierż. Pawlik. – Nie mogę udzielić więcej żadnych informacji, póki działania nie zostaną zakończone.
Za przestępstwa, o które są podejrzani, grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie zatrzymanych zdecyduje sąd.
[reklama]