Mieszkańcy powiatu pomagają Kindze i Agatce

Koncerty, licytacje, zabawa andrzejkowa – tak mieszkańcy powiatu wołowskiego pomagają Kindze i Agatce, które potrzebują pieniędzy na leczenie. W Wołowskim Ośrodku Kultury będzie można zrobić autorską pocztówkę, a w Brzegu Dolnym wziąć udział w zabawie andrzejkowej.

W WOK-u impreza rozpocznie się 25 listopada, o godzinie 16.00. Na miejscu będzie kawiarenka, gdzie znajdą się ciasta, napoje i przysmaki. Znajdzie się tu również foto budka, a grupa Jacek i Agatka przygotują gry i zabawy dla dzieci. O godzinie 17.00 rozpoczną się licytacje przedmiotów, które zostały przekazane przez znajomych Kingi oraz mieszkańców. W międzyczasie na scenie zaprezentuje się Wołowski Klub Karate Kyokushinkai i zespół Taneczny “TRAF”. W sali kameralnej zagrają: Peter J. Birch – Piotrek Brzeziński, pomysłodawca całego wydarzenia, jak również zespoły Blue Raincoat i Lutownica. Oprócz Piotrka w organizację wydarzenia zaangażowała się Anna Stelmarczyk – Matraj i Rafał Borzyński z Wołowa.

Każdy, kto chce zaangażować się w pomoc Kindze, może to zrobić biorąc udział w zajęciach w pracowni OZArt w Wołowskim Ośrodku Kultury. W czwartek 24 listopada zostaną zorganizowane specjalne warsztaty na których uczestnicy będą robić pocztówki, które w dniu imprezy charytatywnej będą przekazane na sprzedaż. Koszt warsztatów to 35 zł. Dochód również zostanie przekazany na leczenie Kingi. Ilość miejsc jest ograniczona. Każdy, kto chce się zapisać, powinien zadzwonić pod numer  663 674 832.

Pomoc dla Agatki

W Szkole Podstawowej nr 6 w Brzegu Dolnym zorganizowane będą szkolne andrzejki, pod hasłem „Datki dla Agatki”. Impreza odbędzie się 25 listopada w auli Powiatowego Zespołu Szkół przy ul. Wilczej 10.  W planie jest pokaz taekwon-do w wykoaniu „Taekwon-do Brzeg Dolny”, wspólna nauka zumby, kiermasz ciast, ozdób świątecznych i cegiełki z upominkami oraz wiele innych atrakcji. Wstęp to dowolny datek dla Agatki. Cały dochód z imprezy przekazany będzie na leczenie dziewczynki.

Lista miejsc, do których można oddać nakrętki, z których dochód też będzie przeznaczony na terapię Agatki:

– Sklep AMI na os. Fabrycznym ( plac targowy)
– Szkoła Podstawowa nr. 6 przy ul. Wilczej
– Przedszkole Balbinka ul. Przedszkolna
– Bar Niagara na os. Fabrycznym ( plac targowy)
– Firma Stepan ul. Urazka Brzeg Dolny( dla pracowników firmy,
wejście tylko z przepustką )
– Dom Kultury w Brzegu Dolnym 1 piętro
– Szkoła Podstawowa w Pogalewie Wielkim
– Agencja Ubezpieczeniowa Wołów ul. Zwycięstwa 27

Możliwy jest też mobilny odbiór z każdego miejsca w Brzegu Dolnym i okolic. Szczegóły pod numerem telefonu:  783 023 260.

Kinga Nowak została potrącona przez samochód. Potrzebuje funduszy na terapię odbudowującą rdzeń kręgowy. Agatka Kobyłecka cierpi na nowotwór złośliwy oka. Pieniądze potrzebne są na kosztowną terapię w Nowym Jorku. O historii Kingi i Agatki czytajcie w aktualnym wydaniu Kuriera Gmin. Artykuły dostępne również TUTAJ.