“Na bani” w święta

Okres Świąt Bożego Narodzenia oraz Sylwestra i Nowego Roku, to czas intensywnej pracy policjantów. W ciągu dziewięciu dni funkcjonariusze z naszego powiatu zatrzymali kilku nietrzeźwych kierowców, interweniowali ponad setkę razy i zatrzymali kilka osób na gorącym uczynku.

Policjanci z powiatu wołowskiego w okresie świątecznym przeprowadzili niemal 120 różnego rodzaju interwencji, zatrzymali na gorącym uczynku 5 osób oraz zatrzymali 1 osobę poszukiwaną.Warto zaznaczyć też, że na drogach naszego powiatu nie odnotowano żadnego wypadku. Policjanci od Wigilii do Nowego Roku zatrzymali za to 3. nietrzeźwych kierowców oraz osobę prowadzącą pojazd pod wpływem środków odurzających.

– Funkcjonariusze pracowali intensywnie, by zapewnić wszystkim podróżującym bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Mimo wielokrotnych apeli o zachowanie trzeźwości za kierownicą, trzy osoby zdecydowały się wsiąść do swoich pojazdów po spożyciu alkoholu – komentuje sierż. szt. Marzena Pawlik z wołowskiej Komendy. Poza tym nasi policjanci zatrzymali też jednego mężczyznę, który wsiadł za kierownicę będąc pod wpływem środków odurzających.

Statystki ogólnopolskie nie są jednak tak optymistyczne jak z naszego powiatu. Od Wigilii do Nowego Roku w całej Polsce zatrzymano ponad 1,5 tys. nietrzeźwych kierowców. Zanotowano też 451 wypadków, z czego najwięcej miało miejsce 24 grudnia, bo aż 95. W okresie świątecznym na polskich drogach straciło życie 49 osób, a ponad 500 było rannych.