“Na gazie” za kierownicą

Policjanci apelują o rozwagę na drodze!

Na nic apele policjantów i kampanie społeczne odnośnie zagrożeń jakie stanowią nietrzeźwi kierujący na drodze. Nadal są osoby, które narażając własne życie i zdrowie oraz innych osób, po pijaku prowadząc rower czy samochód. W czerwcu wołowscy policjanci zatrzymali kilku nietrzeźwych kierujących poruszających się po drogach powiatu.

17 czerwca, funkcjonariusze wołowskiej drogówki zatrzymali kierowcę samochodu osobowego marki Ford. W pojeździe zastali 57-letniego mężczyznę, który jak się okazało miał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu poruszając się po wołowskich drogach.

Z kolei 20 czerwca w godzinach porannych dzielnicowi Komendy Powiatowej Policji w Wołowie kontrolowali kierującego Audi. Kierowcą okazał się być 23-letni mieszaniec powiatu trzebnickiego. Funkcjonariusze po wyczuciu od mężczyzny alkoholu poddali go badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Jak się okazało młody kierowca prowadził pojazd mając ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

W przedostatnim tygodniu czerwca policjanci powiatu wołowskiego zatrzymali do kontroli również 4 mężczyzn, którzy znajdując się pod wpływem alkoholu poruszali się po drogach naszego powiatu rowerem.

– Zgodnie z procedurami samochody obu mężczyzn zostały na koszt właścicieli odholowane na parking strzeżony, a sami odpowiedzą teraz za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu – mówi st. sierż. Marzena Pawlik z KPP w Wołowie. – Pamiętajmy, że każdy uczestnik ruchu drogowego odpowiada nie tylko za swoje bezpieczeństwo, ale także innych – ostrzega st. sierż. Marzena Pawlik.