“Nakarm psa z OLX” czyli pomoc dla psów w schroniskach

To już 12 raz kiedy znany portal prowadzi akcję “Nakarm psa z OLX”. Zasady tej akcji są proste i każdy może pomóc. Jak to działa? Do kiedy trwa akcja? Odpowiadamy.

Na czym polega akcja?

Akcja ma na celu zapewnienie czworonogom przebywającym w schroniskach pożywienie. Pomoc jest całkowicie darmowa, a karmę dla zwierząt zafunduje organizator akcji czyli OLX. Akcja trwa od 9 do 18 grudnia 2019 roku. W ostatni dzień akcji organizator sprawdzi, które pieski otrzymały wymaganą ilość kliknięć na swoim profilu w aplikacji i przekaże im karmę. W ubiegłym roku nakarmiono tak 900 psów i 70 kotów. W akcji wzięły udział 24 schroniska, które otrzymały w sumie 26 ton karmy!

Jak nakarmić psa?

Żeby zacząć pomagać najpierw należy pobrać aplikację mobilną na swój telefon (dostępna jest wersja na Androida i iOS). Gdy otworzymy aplikację w jej lewym górnym rogu wybieramy opcję: NAKARM. Następnie możemy wybrać psa, którego chcielibyśmy nakarmić. Klikając na zdjęcie pieska zobaczymy jego profil, a tam możemy już kliknąć “nakarm psa”. Swój głos można oddać tylko raz dziennie. Na profilu czworonoga znajdują się też takie informacje jak adres schroniska, w którym przebywa.

Ważnym elementem akcji jest specjalna kość. Klikaniem w nią, stopniowo zapełniamy ją kolorem. Gdy kość będzie w pełni pokolorowana (co wymaga 5 tys. kliknięć użytkowników aplikacji OLX) na zakończenie akcji organizator sfinansuje zakup pożywania dla tego zwierzaka. Będzie to 20 kg suchej karmy.